Zaman Su Gibi Akacak: Aşırı Eğlenceli Kutu Oyunları

Evde zaman geçirmenin türlü yollarını arayıp duruyor fakat yine de bulamıyor musunuz? Ailenizle zaman geçirebileceğiniz eğlenceli, doyurucu bir aktivite mi arıyorsunuz? Eskilere dönün; kutu oyunları! Evdeyken zamanınızı su gibi geçirecek 5 kutu oyunu önerisini sıraladık.

Scrabble

Scrabble, bugünlerde online olarak da oynanabilse de biz onu daha çok kutu oyunu olarak biliyoruz. Kelime haznesiyle övünen bireyleri bile hayli zorlayan bu oyunda sadece 7 harf  var. Bu harflerle bakalım kaç kelime türetebileceksiniz? Oynaması son derece eğlenceli olan bu Scrabble’da toplanmak için çevrenizdekilerle bir araya gelebilirsiniz.

Tabu

Gruplara bölünerek oynanan Tabu, gerçekten eğlenceli anların ortaya çıktığı bir kutu oyunu. Kartlarda yazan kelimeleri, oyundaki kurallara göre takım arkadaşınıza anlattığınız Tabu’da, oyunun en keyifli anları tam da bu anlatma aşamasında ortaya çıkar. Kartlardaki yasak kelimeleri anlatmaya çalışırken şekilden şekle girer, tuhaf benzetmeler yaparsınız. Tabu ayrıca, genel kültür seviyenizi de çok geliştiren bir oyundur, belirtelim.

Kutu oyunları arasında bir efsane: Monopoly

Monopoly, kutu oyunları arasında çok en fazla çeşidi olan oyundur. Dijital Bankacılık, Milyoner, Empire, Speed gibi pek çok farklı versiyonu bulunan Monopoly’de temel amaç, oyundaki en varlıklı kişi olmaktır. Özellikle aile içinde sıklıkla oynanan Monopoly’de birden çok zengin olabilir veya ‘’pat’’ diye batabilirsiniz.

Zindan ve Ejderha

Dünyaca ünlü masaüstü rol yapma oyunu Zindan ve Ejderha en az 2, en çok 5 kişiyle oynanabiliyor. Bir kişinin Zindan Efendisi olarak, diğer 4 kişinin ise kahraman olarak zar atabildiği bu oyunda, temel amaç kahramanlar için Zindan Efendisi’ni alt etmek ve zindandaki tüm tuzaklardan kurtulmak. Oldukça uzun soluklu olan bu oyuna başlamadan önce geniş bir zamanınız olduğundan emin olmanızı tavsiye ederiz.

Denge denetleme: Jenga

Uzak Doğu kültürünün denge ve dikkat felsefesini içeren Jenga oyunu oldukça basit ve tek bir kuralı var: Kuleyi devirmeden tahta blokları üst üstte dizmek. Bunu başarmak keşke okunması kadar kolay olsa fakat Jenga eğlenceli olduğu kadar oldukça zor olan bir oyun. Yine de ‘’ben oyun oynamak için uzun uzun kılavuz okuyamam’’ diyenlere Jenga’yı öneriyoruz.

Bu kutu oyunları arasından bir tane seçtikten sonra, şöyle geniş bir tabağa Tadım Karışık Kuruyemiş paketini boşaltın, oyunun eğlencesini ikiye katlayın! 🙂