Yeni Yıl İçin Dekorasyon Zamanı: Yılbaşı Süsleri İle Evinizi Yeni Yıla Hazırlayın

İyisiyle kötüsüyle 2020 yılını geride bıraktık. Yeni yıl için yeni hayaller, yeni planlar yapılıyor. Evler yılbaşı süsleri ile donatılmaya başlandı bile. Siz de evinizi yılbaşına hazırlamak ve yeni yılı daha ışıklı, daha renkli, daha keyifli karşılamak istiyorsunuz biliyoruz. Bunun için hoşunuza gidebilecek bazı dekorasyon fikirleriyle geldik. İşte birbirinden sevimli, birbirinden eğlenceli yılbaşı dekorasyonu fikirleri!

Önce yılbaşı ağacı!

Klasik bir yılbaşı ağacı almak istemiyorsanız, daha yaratıcı alternatifler arıyorsa gözünüz, buyurun size birkaç fikir!

  • Ahşap çıtaları bir çatı şeklinde birleştirerek elde ettiğiniz ağacınızı led ışıklarla süsleyebilirsiniz.
  • ‘’Yeşilden vazgeçemem!’’ diyorsanız, çam ağacı parçalarından ya da yeşil kalın kâğıtlardan duvarınızda oluşturacağınız bir yılbaşı ağacı tasarımıyla farkınızı ortaya çıkarabilirsiniz.
  • Minik kasaları üçgen şeklinde bir araya koyarak harika ve kocaman bir yılbaşı ağacına sahip olabilirsiniz. Ağacın süslemesini ise zevkinize bırakıyoruz.
  • Kullanmadığınız valizleriniz de iyi seçenektir! Valizlerinizi büyükten küçüğe doğru sıralayın ve süslemeye başlayın. Sonra karşısına oturup eserinizin tadını çıkarın.😊
  • Şişelerden şamdanlar yaparak evin her yerini süslemek de güzel bir fikir olabilir. Boş şişeleri yılbaşı dekorasyonu için kullanabilirsiniz.
  • Nadiren kullandığınız açılır kapanır merdiveni süsleyerek evinize farklı bir atmosfer getirebilirsiniz.

Kasnaktan kapı süsü

Yuvarlak etamin kasnaklarından kapılarınız için oluşturabileceğiniz yılbaşı süsleri de var. Kasnağın etrafını istediğiniz gibi donatabilir, içini renkli iplerle süsleyebilirsiniz. Kasnak bulamazsanız büyük hulahopları da tercih edebilirsiniz. Hulahoplardan kocaman bir yılbaşı çelengi oluşturarak salonunuza eğlence katabilirsiniz.

Geleneksel yılbaşı süsleri: Eldivenler, çoraplar, şişeler

Evinizdeki eldivenlerle, kullanmadığınız yün çoraplarla etrafı renklendirebilirsiniz. Bu konuda eski kumaşlar size yardımcı olacaktır. Kullanılmayan örgü kumaşlarını keserek bir çoraba çevirip, evin çeşitli noktalarına asabilirsiniz. Belki içine sevdikleriniz için minik yılbaşı hediyeleri de bırakırsınız.😊

Yemek masası için yılbaşı süsleri

Yılbaşı demek çeşit çeşit lezzetlerin olduğu bir sofra demek!😊 Dolayısıyla bu özel günde masa süslemeyi atlamamak gerekiyor. Bunun için kırmızı veya beyaz renklerdeki dekoratif ürünleri kullanabilirsiniz. Mumlar, mumluklar, kadehler, masa örtüleri, tek renk tabaklar vb. Masa üzerinde yer alan her nesnenin aynı renk tonunda olması sofranızı daha canlı gösterecektir.

Kuruyemiş kabukları?

Yılbaşı demek bolca kuruyemiş demek aynı zamanda! Bu yıl kuruyemiş kabuklarını atmayın çünkü yılbaşı süsleri konusunda size çok yardımları dokunacak. Antep fıstıklarının kabuklarını bir araya getirerek şahane dekorlar oluşturabilirsiniz. 😊

Bonus

Kuruyemişlerden bahsetmişken bir dekor fikri daha verelim istedik. Ceviz kabuklarını da saklamalısınız! Çünkü sonrasında şöyle harika bir tasarım ortaya çıkarabilirsiniz. (aşağıya görsel konacak)


Dekorasyonunuz hazırsa madem, buyurun şimdi sofra hazırlamaya:

Kuruyemişlerin Yıldızlaştığı Yılbaşı Mezeleri