Yılbaşı Eğlencenizi Katlayacak Aile Oyunları

Aile oyunları, tüm fertlerin bir araya geldiği günlerin, kutlamaların ama özellikle de yılbaşının vazgeçilmez etkinliklerinden. Hele evdeysek hep birlikte oyunlar oynayarak ve eğlenerek yeni yılı karşılamak en güzeli olur. “Yeni yıla nasıl girersek bütün yıl öyle geçer” diyerek büyütülmüş nesiller olarak buna inanıyoruz ve size de eğlenmeniz için ailecek oynayabileceğiniz bazı oyunları sunuyoruz. Önce bir paket Tadım kuruyemiş alın yanınıza, sonra doğru oyuna😊

Tombala

Yılbaşı gecelerini pijama-terlik-televizyon üçlemesiyle evde geçiren ailelerin olmazsa olmazı, tüm aile bireylerini bir araya toplayan klasikleşmiş bir oyun kendisi. İlk çinkoyu kim yapacak diye beklemenin heyecanı yıllar geçse de değişmez. Üstelik masada dilimlenmiş meyveler, patlamış mısır ve bolca kuruyemiş ile harika uyum sağlar!

İsim-şehir-hayvan

Hani bazen aklımıza gelmez de o harfle ilgili bir hayvan ya da şehir üretiriz. Açarız sözlükleri bir nesne bulmaya çalışırız ya da olur olmaz şeyler yazarız. İşte ta kendisi😊 Bol kahkaha garantili, yanımızdakinden kopya çekmeye çok müsait bir oyun… Aman dikkat edin kimse kağıdınıza bakmasın😉

Sessiz sinema

Hiçbir şey konuşmadan bir filmi anlatabilir misiniz? Herkesin bildiği, hayatında en az bir kez oynadığı ‘old but gold’ olan bu eğlenceli oyunu da tüm aile toplaşıp oynayabilirsiniz. Yanında sinemaya en çok yakışacak atıştırmalıklardan biri olan Tadım Kavrulmuş Tuzlu Yer Fıstığı da harika gider üstelik!

Tabu

Bir kart oyunu olan tabu, yasak kelimeleri söylemeden kartta yazanı anlatmaya dayanıyor. O kelimeleri kullanmamak için bazen şekilden şekle giriliyor! Çoluk çocuk hep beraber yeni yılı kahkahalarla karşılamak için oynanabilecek harika bir oyun seçeneği olmaz mı? Belli bir süre içerisinde kelimeyi grubunuza anlatabilirseniz puanları kapıyorsunuz bizden söylemesi😊

Karaoke

Öyle büyük bir sistem olmadan, internet üzerinden de oynayabileceğiniz karaoke ile aile arasında çekinmeden şarkılar söyleyebilir, yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz. Ekrandaki sözleri takip edin, kendinizi ritme uydurun yeter.

Jenga

Bir kule oyunu olan Jenga, tüm aileyi, arkadaşları bir araya toplayabilecek aile oyunları arasında. Tahta bloklardan oluşan kuleyi yıkmadan çekmeyi başarabilenler kazanır, kuleyi deviren kaybeder😊 Çekilen her blokun üste konmasıyla kule yükselirken aman dikkat edin eliniz titremesin.

Bu oyunları oynarken elinizi lezzetten çekmenize ise gerek yok. En sevdiğiniz Tadım lezzetini kapın, ailenize de ikram edin, oyun keyfiniz katlansın!

Nesi var?

“Bir paket kavrulmuş fındık içi, bir paket de tuzlu fıstığı var” desek “Başka nesi var” demeye gerek kalmadan ne olduğunu bildiniz değil mi: Tadım! Bir nesneyi, bir şehri, bir yılı ya da aklınıza gelen herhangi bir şeyi tarif edeceğiniz nesi var oyunu can sıkıntısına birebir. Bakalım anlatmaya çalıştığınız şeyi kaç soruda bilecekler?