Yazın En Güzel Haberi: Assassin’s Creed Valhalla Geliyor!

Son olarak Odyssey ile karşımıza çıkan Assassin’s Creed serisinin Assassin’s Creed Valhalla adını taşıyacak yeni oyunu Viking döneminde geçecek. Geçtiğimiz haftalarda oynanış videosu yayınlanan Vallaha’da karşımıza nasıl yenilikler çıkacak kısaca bir bakalım.

Bu kez hangi zaman dilimindeyiz?

Oyun 9. yüzyılın sonunda geçiyor. Vikinglerin İngiltere’yi istila ettiği dönemi anlatan oyunun öyküsü, Anglosakson, Briton ve Antik Roma kültürünü bir arada barındıran bir atmosfere sahip olacak. En iyi açık dünya oyunları arasında bulunan Assassin’s Creed, oyuncuya geniş bir haritada gerçekçi bir antik dönem ruhu yaşatacak.

Oyunun konusu ne?

Oyunun üretici firması Ubisoft, oyunun konusuyla ilgili henüz net bir açıklama yapmadı. Ancak yayınlanan videolardan ve ilk gelen bilgilerden yola çıkarak öngörüde bulunmak mümkün. Fragmandan izlediğimiz kadarıyla, Avrupa’nın karanlık çağlarında geçen bu öykü, ana karakter Eivor ve kabilesinin yiyecek sıkıntısı nedeniyle Norveç’ten ayrılıp İngiltere topraklarına gelmelerini konu alacak. Buradaki düşmanlarla savaşacak olan kabile aynı zamanda İngiltere topraklarında yeni bir Viking yerleşkesinin, kültürünün kurulmasına önayak olacak.

Assassin’s Creed Valhalla: Viking tarzı dövüş hareketleri

Assassin’s Creed, dönemsel RPG türünde olduğu için öne çıktığı kadar aynı zamanda gamer’a esnek dövüş hareketleri sunmasıyla da öne çıkan bir oyun. Valhalla’da ise vahşi dövüş tarzlarıyla bilinen Vikinglerin dövüş stilleri yer alacak. Valhalla’da hiçbir AC oyununda olmadığı kadar fazla sayıda dövüş stilinin olacağı duyuruldu. Balta ve kılıcı çift elde tutabileceğimiz bu oyunda aynı zamanda bir AC efsanesinin de geri dönüşünü kutlayacağız: Hidden Blade.

Assassin’s Creed Valhalla: Viking kabilesinde heyecan dorukta!

Viking bölgesini yönetmek

Klan tarzı yerleşke kurup yönetme özelliğinin getirildiği yeni AC oyununda, demirciler, silahçılar ve özel dövmeciler kurularak bir Viking kabilesi inşa edilebilecek. Aynı zamanda kabileye yeni savaşçılar alınarak topluluğu büyütme çalışmaları da yapılabilecek.

Assassin’s Creed Valhalla hangi platformlarda çıkacak?

Assassin’s Creed Valhalla, Ubisoft’un açıklamasına göre, PC, Google Stadia, PS4, Xbox One X, Xbox Series X ve PS5’de oynanabilecek. Assassin’s Creed Valhalla’nın çıkış tarihi ise 2020 Aralık olarak belirlendi.

Tüm gamer’ların sağlıklı atıştırmalık isteğine her daim anında cevap verdik, yine vereceğiz. 🙂 Assassin’s Creed Valhalla’nın gün geçtikçe yayınlanan yeni videolarını izlerken Tadım Yer Fıstığı çeşitlerini yanınızdan ayırmayın sevgili gamer’lar!