Yaz Döneminde Dijital Platformlarda Yeni Başlayacak Diziler

Dijital platformlardan bu zamana kadar pek çok başarılı dizi geldi geçti. Bu başarılar da yapımcı firmaları dijital dünyada daha fazla yer almaya yöneltti. Özellikle 2021 yılında yayınlanması planlanan birçok dizi açıklandı. Biz de ufak bir liste hazırlayarak yeni başlayacak diziler hakkında biraz bilgi vermek istedik. Haydi, oldukça iddialı olan bu yapımları beraber inceleyelim.

Seyyar- Puhu Tv

Puhu Tv’de geçtiğimiz günlerde yayın hayatına başlayan ‘Seyyar’ dizisinin yapımcılığı, Limon Film Yapım’a ait. Dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Ağaç ile senaristliği paylaşan Cem Özduru oturuyor. Projenin başrollerinde ise Ozan Ağaç, Özge Özacar ve Ersin Kaynarca rol alıyor. Dizi, en büyük hayali sevgilisi Çiğdem ile bir lokanta açmak olan Yasin’in başına gelen beklenmedik olayları anlatıyor.

Bir Denizaltı Hikayesi- Netflix

OGM Picture’ın yapımcılığını üstlendiği ‘Bir Denizaltı Hikayesi’ yeni başlayacak diziler arasında en heyecanla beklediklerimizden. Kıvanç Tatlıtuğ’u ve Özge Özpirinçci’yi dijital platformda izleme şansı yakalayacağımız yapım, dünyada yaşanan bir doğa olayının sonucunda Arman ve ekip arkadaşlarının bir denizaltında yaşamaya başlamasını ve akabinde yaşananları konu alıyor.

Saklı- BluTv

Meşhur Amerikan dizisi The Affair’in Türkiye uyarlaması olacak olan ‘Saklı’ dizisinin yönetmenliğini Ömür Atay yapıyor. Senaryosunu Deniz Akçay’ın yazdığı dizi, orijinalinde de olduğu gibi ilk kitabını yazmaya çalışan bir yazar ile travma yaşamış genç bir kadının gizli aşkını konu alıyor. Başrolleri ise Hazar Ergüçlü, Fırat Çelik ve Defne Kayalar gibi güçlü isimler oluşturuyor.

Ölüm Zamanı- Exxen

Gerilim dizisi kategorisinde ekranlara gelecek olan ‘Ölüm Zamanı’ Yunus Ozan Korkut’un yönetmenliğinde çekiliyor. Ahmet Mümtaz Taylan ve Mert Yazıcıoğlu gibi oyunculara sahip olan yapım kadrosuyla göz dolduruyor. Dizi, bir kampta yaşanan cinayetin ardından gelişen olayları izleyiciye aktaracak.

Kulüp- Netflix

Bir dönem dizisi olarak karşımıza çıkmaya hazırlanan ‘Kulüp’ün yapımcılığını Saner Ayar ve Ayşe Durmaz ile 03 Medya üstleniyor. Gökçe Bahadır ve Barış Arduç gibi isimlerin rol aldığı dizi; müşterilerinin mutlu, çalışanlarının ise bir o kadar mutsuz olduğu kulüp ortamında yaşananları mercek altına alıyor.

Tüm zamanların favorisi dizisi de yeniden ekranlara dönüyor: Leyla ile Mecnun- Exxen

Dijital platformda yayın hayatına başladığından beri eski favori dizileri yeniden izleyiciyle buluşturan Exxen’den sevindirici bir haber geldi! Bizi hem kahkahalara boğan hem de bir o kadar hüzünlendiren, Türk mizahında kendine sağlam bir yer edinmiş Leyla ile Mecnun yeniden çekiliyor! Senaristliğini Burak Aksak’ın yaptığı dizinin yönetmenliğini Onur Ünlü üstleniyor. Hem yapım aşamasında hem de oyuncu kadrosunda karakterler ile özdeşleşmiş isimleri görecek olmamız pastanın üzerindeki çilek oluyor. Ne dersiniz, Tadım’ın birbirinden lezzetli Kavrulmuş Ay Çekirdekleri’nden birisini kapıp eski bölümleri yeniden izlemenin tam zamanı gibi?

Heyecanlı bekleyiş bitip de ekran karşısına geçtiğinizde film ve dizilerin en güzel eşlikçisi Tadım Kavrulmuş Ay Çekirdeği ile seyir zevkinize tat katmayı unutmayın!