Tuzlu Yer Fıstığı Yemek İçin 7 Sebep

Yer fıstığı türlü formlarda ve lezzetlerde karşımıza çıkmakla birlikte, yemeklere, tatlılara katılıp, sade tüketimi dışında da çok yönlü bir şekilde kullanılıyor. Bu vesileyle tuzlu yer fıstığı tüketmenin birkaç sebebini sıralayalım dedik. Buyurun okumaya…

Yüksek lif kaynağı olması

Yer fıstığı gibi lif kaynağı az bulunur desek yeridir. Ara öğün olarak tüketilebilir veya sadece açlığı bastırmak için tercih edilebilir kendisi. Lif içermesinden dolayı uzun süre tokluk hissi sağlar çünkü. Bu da yemek için bir süre beklemeniz gerekiyorsa sizi dinç tutacak bir özelliktir. Tadım’ın mis gibi Kavrulmuş Tuzlu Yer Fıstığı böyle zamanlar için güzel bir seçenek olabilir. 🙂

Protein kazandırması

Fıstık denildiğinde akla ilk olarak gelecek faydalardan biri proteindir. Fıstık güçlü bir protein kaynağıdır. Bu lezzeti düzenli tüketerek günlük protein ihtiyacınızın bir kısmını karşılayabilirsiniz.

Cilde, saça, tırnağa iyi gelmesi

İçeriğindeki omega-3 sayesinde cildimize, saçımıza ve tırnağımıza iyi gelir, güçlendirir. Sağlıklı cilt ve saç yapısına kavuşmak için beslenmemizde yer fıstığına yer verebiliriz.

Hem soğuk hem sıcak içeceklerle iyi gitmesi

Bazı yemişler vardır sadece sıcak içeceklere, bazılarıysa sadece soğuk içeceklerle gider. Fakat tuzlu yer fıstığı bunlardan değil! O ister soğuk ister sıcak içeceklerle birlikte tüketilebilir. Her birine ayrı bir tat, ayrı bir aroma verir, bizden söylemesi.

Her konunun masaya yatırıldığı sohbetlerde yer fıstığı yenmesi

Sohbetin koyuluğu, neşesi, eğlencesi, konuşanların o sırada ne yiyip içtiğiyle doğru orantılıdır! Tuzlu yer fıstığının olduğu her bir sohbet masasında, konuşulan konuların eğlencesini artar, kahkaha süresini uzar. Demedi demeyin.

Film gecelerinde tercih edilmesi

Kim demiş film izlerken sadece patlamış mısır tercih edilmeli diye? Tuzlu ya da tuzsuz fark etmeden, yer fıstığı film keyfinizi ikiye katlar! Koyun bir tabağa, açın filminizi, farkı anlayacaksınız.

Euro 2020 heyecanını ikiye katlaması

Maç izlemek denilince zaten akla ilk olarak fıstık gelir. Euro 2020 ‘de final heyecanı yaşanırken, fıstık stoklarınızı yenilemeyi unutmayın deriz. Arka arkaya oynanan maçlarda bu lezzetten mahrum kalmanızı istemeyiz.

Tadım Kavrulmuş Tuzlu Yer Fıstığı kapınıza kadar gelsin istiyorsanız, bir tık buraya alalım.