Tadımlık Bir Yılbaşı Reklamı: Yeni Yıl Halleri

Her sene kendimize soruyoruz: ‘’Bu yıl yeni yılı birlikte nasıl kutlayalım?’’ diye… 2020’nin zor koşullarını ve bu yılbaşında, sokaklarda danslar, uzaklara yolculuklar yapmayacağımız için, ‘birlikte’ kelimesinin altını daha iyi çizmemiz gerekiyor belli ki. Bu yıl, muhtemelen çoğumuz sevdiklerimizle, önceki yıllarda olmadığı kadar daha fazla evde zaman geçirdi. Bu deneyim, umuyoruz ki hepimize çok şey kattı.

Tadım ailesi olarak, 2021’i nasıl karşılayacağımızı anlatan bir reklam filmi hazırladık ve yayınladık. Umarız sevmişsinizdir. 🙂

Reklam filmimiz, tanıdık bir sokağın, tanıdık bir apartmanında, Tadım Apartmanı’nda yaşayan tanıdık insanları anlatıyor. Tam bir kitap kurdu olan Tolga, alt katta oturuyor. Onun üst katında sevimli mi sevimli çiftimiz Ali Bey ve Özden Hanım yaşıyor. Hemen yan dairede reklamcı Eda ve kardeşi Oya yaşıyor. Onların altında, hemen her apartmanda en az bir örneğine rastladığımız gamer kardeşlerimiz; Efe ve Buğra oturuyor. Peki bu tanıdık insanlar yeni yılı nasıl kutluyor? İşte karşınızda Tadım Apartmanı’nın ‘Tadım’lık yeni yıl halleri…

Reklam filminin ‘Tadım’lık yapım süreci

Ünlü sanatçı ve yönetmen Sinan Tuncay’ın yönetmenliğini üstlendiği, küçük bir ekiple, tek kamerayla çekilen filmimiz, tamamen sanatçının ve ekibinin kendi hazırladığı kâğıt bebeklerden ve maketlerden oluşuyor. Daha önce yaptığı ‘’Benim Güzel Karantinam’’ adlı çalışmasıyla, karantina döneminde bir gününün nasıl geçtiğini kâğıt bebeklerle canlandıran Sinan Tuncay, reklam filmimizin fikrini de benzer bir bakış açısıyla tasarladı. Prodüksiyonunu Pinkyellow Studio’nun yaptığı, sanat yönetmenliğini Rehan Miskci’nin üstlendiği reklama Harun Can ses veriyor.

Tadım paketleri her yılbaşında olduğu gibi bu yılbaşında da sizinle! Bu yıl koşullarınız nasıl olursa olsun yine beraberiz, hep birlikteyiz. Mutlu yıllar!