Tadım Blog Kullanım Koşulları

Tadım Blog, sizleri, ürünlerimiz, ürünlerimizle hazırlayabileceğiniz lezzetler, beslenme ve spor alanlarında dikkat çeken uygulamalar, tarif ve örnekler hakkında bilgilendirmek, sizlere neşeli ve dinamik bir ortam sunarken, sizlerin etkinlik, deneyim ve paylaşımlarınızdan yola çıkarak, kendi tarafımızda müşteri deneyimi, pazarlama, iletişim ve reklam faaliyetlerimizi geliştirmek hedefleriyle kurulmuştur. Tadım Blog, aşağıda yer alan kullanım koşullarına tabi olup, Tadım Blog’a giriş yaparken lütfen bu kullanım koşullarını okuyun. Tadım Blog’u ziyaret ederek ve kullanarak, bu kullanım koşulları ve bağlayıcılığını kabul etmiş olmaktasınız. 

  1. Tadım Blog’da yer alan her türlü tasarım, marka, logo, ses, görüntü, yazı içeren bilgi ve belgelerin fikri ve sınai mülkiyet hakları Tadım Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş. veya bağlı şirketlerine (hepsi birlikte “Tadım”) aittir veya hak sahiplerinden Tadım’a bu hakların kullanım yetkisi verilmiştir. Bu bağlamda, Tadım Blog’da yer alan her türlü içerik için, Tadım’ın ön izni olmaksızın, üzerlerinde değişiklik yapmak, içeriği kopyalamak, çoğaltmak, iletmek, ödünç vermek, kiralamak, yayınlamak ve diğer her türlü kullanım ve işlem yasaktır. 
  2. Tadım Blog’da yer alan beslenme, egzersiz, spor ve sağlık konularındaki içerikler (bilgiler, görseller, videolar vb.) sadece bilgilendirme niteliğindedirler. Tadım, bu içerikleri güvenilirliğine inanılan kaynaklardan hareketle sunsa da, hiçbir suretle içeriklerde yer alan bilgi, öneri ve/veya referansların doğruluğu, tamlığı ve kişiye uygunluğu hakkında bir garanti vermemektedir. Dolayısıyla Tadım Blog’daki içerik ve bilgilerin kullanılmasından doğrudan veya dolaylı olarak hiçbir suretle sorumlu değildir. Tadım Blog ziyaretçileri/kullanıcıları Tadım Blog’da yer alan içeriklerin kullanımının tamamen kendi sorumluluklarında olduğunu bilir ve kabul ederler. 
  3. Tadım Blog’da yer alan beslenme, egzersiz, spor ve sağlık konularındaki içerikler (bilgiler, görseller, videolar vb.) kişilerin herhangi bir tıbbi rahatsızlığı olmadığı varsayımıyla hazırlanmış olup, kişiye özgü değildirler. Tadım Blog’da yer alan içeriklerin kullanımında, özellikle sağlık sorunları olan kişiler, mutlaka uzman bir doktora danışmalıdır. Tadım Blog’da yer alan içerikler hiçbir şekilde kişilerin herhangi bir tedaviye yönlendirildiği anlamına da gelmemekte olup, tıbbi bir rahatsızlık veya sağlığa yönelik risk bulunması halinde kişiler içerikleri uygulamamalı ve mutlaka uzman bir doktora danışmalıdır. Ortaya çıkabilecek sorun veya şikayetlerden Tadım herhangi bir şekilde sorumlu addedilemez.   
  4. Tadım Blog ziyaretçilerinin/kullanıcılarının, Tadım Blog’a erişimi, Tadım Blog’u kullanmaları veya Tadım Blog’dan herhangi bir içeriği (görüntü, ses, yazı, videai vb.) indirmeleri esnasında ve sebebiyle bilgisayar donanımları, yazılımları, programları ve benzeri cihaz ve varlıklarında meydana gelebilecek zararlardan dolayı Tadım’ın herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. 
  5. Tadım Blog ziyaretçileri/kullanıcıları, Tadım Blog’da imkan tanınmış alanlara yorum, yazı, öneri, mesaj, fotoğraf, görüntü gibi etkileşim ve iletiler paylaşabilirler. Ziyaretçiler/Kullanıcılar tarafından paylaşılan / yüklenen bilgiler, kullanıcılar tarafından alenileştirilmiş ve Tadım tarafından gizli olmayan bilgi olarak kabul edilirler. Ziyaretçiler/Kullanıcılar, üçüncü kişilere ait telif, patent, marka, ticari sır veya benzeri hakları ihlal eder nitelikteki veya üçüncü kişilere ait gizli bilgi niteliği taşıyan içerikleri paylaşmamalı / yüklememelidirler. Aksi halde ortaya çıkabilecek tüm zararların tek sorumlusu, iddiaların tek muhatabı olacaklardır. Tadım, bu sebeplerle doğabilecek doğrudan veya dolayı hiçbir zarardan sorumlu değildir. 
  6. Tadım Blog ziyaretçileri/kullanıcıları, Tadım Blog’u kullanırken ve Tadım Blog’un ilgili / bazı bölümlerinde içeriğe ilişkin yorum, yazı, öneri, mesaj, fotoğraf, görüntü gibi bilgileri paylaşırken/yüklerken, bu Kullanım Koşullarına, Tadım tarafından yayınlanan veya yayınlanabilecek diğer kullanım koşullarına, Türkiye Cumhuriyeti’nin yürürlükte olan tüm mevzuatına uygun davranmayı peşinen kabul ve beyan ederler. Ziyaretçilerin/Kullanıcıların paylaşacağı/yükleyeceği içerikler kanuna, genel ahlaka, örf ve adete, Tadım Blog’un oluşturulma ve kullanım amacına, Tadım’ın, Tadım çalışanlarının, iş ortaklarının, kamu veya özel herhangi bir 3. şahsın kişilik haklarına aykırı olamaz. Aksi halde ortaya çıkabilecek her türlü hukuki, idari ve cezai sorumluluk tamamen paylaşımda bulunan kişiye ait olacaktır. Tadım, bu tür içerikleri fark ettiğinde yayından kaldırmak ve gerekli hallerde ilgili kişilere bilgi vermek ve yetkili kişi, kurum ve kuruluşlara şikayet etmek haklarına sahiptir. Tadım Blog ziyaretçileri / kullanıcıları, kendileri tarafından Tadım Blog’a yüklenen bu içeriklere bağlanacak tüm sonuçlardan şahsen sorumludurlar.
  7. Tadım Blog Ziyaretçileri / Kullanıcıları, Tadım Blog’a verdiği veya Tadım Blog tarafından erişilen kişisel verileri hakkında kişisel verilerinin işlenme amaçları ve hukuki sebepleri hakkında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış Aydınlatma Bildirimine buradan ulaşabilirler. 
  8. Kullanım Koşulları zaman içinde ve gerekli olan hallerde Tadım tarafından yenilenebilir, değiştirilebilir. Kullanım Koşullarının yenilenen versiyonları ve Kullanım Koşullarında yapılacak değişiklikler Tadım Blog’da yayınlanmalarıyla birlikte bağlayıcı olacaktır.  

Saygılarımızla,

Tadım Gıda Maddeleri San. ve Tic. A.Ş.