Anılarınız Elinizde: Şipşak Fotoğraf Makinesi Modelleri

Günümüzde fotoğraf makinesi almak istediğinizde karşınızda bir sürü model çıkıyor. Her modelin farklı bir kullanım amacı var ama mesele anı paylaşmaya, anıları bir ‘’nesne’’ olarak kaydetmeye gelince sadece bir model işiniz görebilir: şipşak fotoğraf makinesi. Eğer siz de bir şipşak fotoğraf makinesi almak istiyorsanız, sıraladığımız bu modellere bir bakın deriz, kaydırın bakalım. 🙂

Instax Mini 9

Markanın en eski modellerinden biri olan Mini 9 ile tanıştıralım sizi. Selfie aynası da bulunan bu model, kolay bir şekilde kendinizi çekmeniz için tasarlanmış. Ama makinede aynı zamanda makro çekim yapmanızı sağlayan bir aparat da yer alıyor. Ayrıca yumuşak tonlarda fotoğraf çekmek isteyenler için high key modu da bulunuyor.

Instax Mini LiPlay

Fotoğraf makinesi olduğu kadar aynı zamanda bir yazıcı da olan LiPlay, LCD ekranı, ses kayıt özelliği ve uygulama üzerinden kontrol edilebilmesiyle diğer modellerden ayrılıyor. Ayrıca bu cihazda telefonunuzdaki fotoğrafları da bastırabiliyorsunuz! 🙂 Fakat bizce bu modelin en muhteşem özelliği ses kaydetmesi. Nasıl mı? Fotoğraf çektiğiniz sırada etraftaki sesleri kaydeden cihaz, bu sesleri bir QR koda dönüştürüyor ve fotoğrafla birlikte bu kodu da basıyor. Böylece çektiğiniz ânın sesini de dinleyebiliyorsunuz! Gerçek bir premium ürün kendisi.

Klasik tasarımlı bir şipşak fotoğraf makinesi: Instax Mini 90

Bu da gelenekselcilere gelsin! 🙂 Mini 90, çifte pozlama ve uzun pozlama özellikleriyle öne çıkıyor. Ayrıca bu cihazda gece çekimi yapmak da kolay, çünkü yüksek flaş ışığıyla kareyi tamamen aydınlatabiliyorsunuz. Eğer çocuklu bir ortamda yaşıyorsanız veya kedi, köpek gibi evcil hayvanlarınız varsa, hareketli görüntüleri fotoğraflamak için çocuk moduyla da çekim yapabiliyorsunuz.

Instax SQ20

Yukarıdakilere nazaran fiyatı biraz daha pahalı olan bu modelde ise epey özellik bulunuyor. 15 saniye video çekebiliyor ve bu videodan en iyi kareyi seçip basabiliyorsunuz. Ayrıca birçok filtre ve düzenleme modu olan Instax SQ20’de 4 kata kadar dijital zoom da bulunuyor. Dahili belleğinde 50 sabit görüntü saklayabilen makinenin hafızası Micro SD kart ile artırılabiliyor.

Canon Zoemini S

Gelelim Canon markasına. Bildiğiniz gibi fotoğraf makinesi denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri kendisi. Şipşak fotoğraf makinesi denildiğinde akla hemen gelmez ama kullanışlı modelleri var. Akıllı yazıcılı fotoğraf makinesi olan Canon Zoemini S ile telefonunuzdaki fotoğrafları istediğiniz gibi basabiliyorsunuz. Oldukça portatif boyutuyla öne çıkan bu model, ön kısmında bulunan ayna ve ışığı sayesinde estetik selfieler çekmenizi sağlıyor. Üstelik suya da dayanıklı.

Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan bir şipşak fotoğraf makinesi modeli seçin ve anılarınızı fotoğraflamaya başlayın! 🙂 Alın sevdiklerinizi yanınıza, açın Bir Tadım Karışık Kuruyemiş paketi, keyifli anlar yaşayın, hepsini fotoğraflayın! 🙂