Şehirde Kaldık Diye Üzülmeyin: Düşük Bütçeyle Yapılabilecek Eğlenceli Aktiviteler

Yaz mevsimi tüm güzellikleriyle bizi sarmalamaya devam ediyor. Mis gibi havalar, çiçek kokan sokaklar, kontrollü de olsa sosyalleşebilmenin mümkün olduğu yaz geceleri… Kendimize küçük mutluluklar armağan edebildiğimiz bu güzel aylarda ara sıra sosyal medyada denk geldiğimiz tatil hikâyeleri canımızı sıkabiliyor. Oysaki buna hiç mi hiç gerek yok! Zira kaldırımda açan çiçeği görünce bile mutlu olan bireyleri mekânsal değişimler bu kadar etkilememeli. Hele ki çoğumuz o ya da bu sebeplerle bulunduğumuz şehirde keşfe dahi çıkmamışken. Biz bu duruma sizin için el atıyoruz ve “Şehir içinde yapılabilecek eğlenceli aktiviteler neler?” sorusuna cevap veriyoruz. Haydi yaşadığınız şehre yeniden âşık olmanızı sağlayacak, “Nasıl olsa buradayım ya bir gün elbet yaparım” dediğiniz her şeyi yapmanız için sizi ateşleyecek listemize geçelim!

Piknik yapmak

Mis gibi havalarda, güzel bir parkta piknik örtünüzü serip dostlarla sohbet etme keyfinin yerini başka ne doldurabilir ki? Soğusun diye suya bırakılan karpuzlar, uçuyormuş gibi hissettiren salıncaklar, mutlaka birisinin kafasına çarpmasıyla kahkahalara boğulduğumuz top oyunları… Kısacası bir pikniği piknik yapan her şeyle beraber elinizde bir de Tadım Kavrulmuş Ay Çekirdeği varsa sevdiklerinizle muhabbet ederek haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz! Kart veya kutu oyunlarıyla renklendirebileceğiniz piknikleri kaliteli zaman geçirmenin adresi olarak gösterebiliriz.

Sanat galerilerini gezmek

İster resim olsun ister müzik, şuna eminiz ki sanatın her hâli ruhumuzu besliyor. Kontrolü elden bırakmadan sosyalleşmeye başladığımız bu günlerde sanata olan açlığımız da kendini baskın bir şekilde hissettiriyor. Öyleyse çoğu ücretsiz olan ve birbirinden yetenekli sanatçıların eserlerinin bulunduğu sanat galerilerini gezmeye ne dersiniz? Hayatı farklı bir kişinin perspektifinden gözlemle fırsatı sunan sanat galerileri, ufkunuzu genişletmek için de çok güzel bir etkinlik olabilir.

Orman yürüyüşleri yapmak

İşte istediğiniz izolasyonu size sağlayacak en güzel etkinlik; orman yürüyüşü. Eğlenceli aktiviteler her zaman para aracılığıyla yapılacak ya da içerisinde çok fazla etken barındıracak diye bir kaide yok. Orman yürüyüşleri de bu savın en güzel kanıtı. İsterseniz tüm gününüzü ormanda geçirebilir, patikalarda yürüyüş yapabilir, korularda yeşilliklerin içinde kaybolabilirsiniz. İçinize dolan oksijenle ciğerleriniz bayram edecek, zamanın nasıl geçtiğinin farkına bile varmayacaksınız. Tabii zaman su gibi akarken bol oksijen de karnımızın zil çalmasına neden olur. Bu sebeple her duruma karşı hazırlıklı olmanızda fayda var. Mesela yanınıza Tadım Hurmalı Bar alıp hem sağlıklı hem de lezzetli bir atıştırmalıkla aniden vuran açlığınızı bastırabilirsiniz.

Workshoplara katılmak

Hep aklınızda olan ama bir türlü vakit bulamadığınız o eğitimi almanın vakti belki de gelmiştir! Neredeyse her alanda etkin olan workshoplar ile gününüzü oldukça kaliteli bir şekilde sonlandırabilirsiniz. Yemek yapmaktan ukulele çalmaya, marangozluktan bitki dikme dersine kadar uzanan workshoplarda yeni şeyler öğrenmenin heyecanı başınızı döndürecekken sonunda istediğiniz bir şeyi başarmış olmanın yaratacağı tatmin duygusuna da değinmeden edemeyeceğiz.

Seyir tepelerine çıkmak

Az önce bahsettiğimiz, yaşadığınız şehre sizi yeniden âşık edecek madde tam olarak bu. Hayatın koşturmacası içindeyken yürüdüğümüz yolların ne kadar güzel olduğunu, arabayla döndüğümüz virajın narin kıvrımlarını, akşam olunca her yerde yanan sokak ışıklarının ahengini gözümüzden maalesef ki kaçırıyoruz. Ancak bunu telafi etmek o kadar kolay ki! Şehrin belirli noktalarında yer alan seyir tepeleri ile yaşadığınız şehri tabiri caizse ayaklarınızın altına alıp farklı bir gözle izleme imkânı bulabilirsiniz. Koyu sohbetlerin döneceği, bazense susulup Tadım Kavrulmuş Siyah Ay Çekirdeği ile manzaranın tadının çıkarılacağı bu eğlenceli ama dingin aktivite size eminiz ki çok iyi gelecek!

Hayvan barınaklarını ziyaret etmek

Tatil dediğimiz şey hem ruhumuzu hem de bedenimizi dinlendirmek değil midir? Öyleyse ruhumuzu bir hayvanın koşulsuz ve karşılıksız sevgisinden daha güzel ne dinlendirebilir ki? Hayatın normal akışında belki sokakta gördüğümüz bir köpeğin başını okşuyor, belki ‘pisi pisi’ diyerek bir kedinin ilgisini çekmeye çalışıyoruz. O küçücük anlarda bile hepimizin içi nasıl da ısınıyor. İşte tam olarak bu yüzden şehrin keşmekeşinden uzak, sakin ama doyasıya neşeli bir gün geçirmek isterseniz hayvan barınaklarını ziyaret etmenizi öneririz. Zira gözlerinizdeki bir çift parlak ışığa ihtiyaç duyan o kadar çok can var ki… Bir de unutmadan ekleyelim; bu sıcak yaz günlerinde evinizin, apartmanınızın önüne bir kap su ve mama bırakmayı lütfen ihmâl etmeyin.

Oyun evlerine gitmek

İşte hem arkadaşlarınızla yapabileceğiniz hem de eğlenceli aktiviteler söz konusu olunca akla ilk gelen etkinliklerden birisi daha. Oyun evleri, birbirinden farklı temalarıyla size eşsiz bir deneyim yaşatmayı amaçlar. Evden kaçış temalı oyun evlerinde şifreleri çözmeye çalışıp bir çıkış yolu ararken, korku evleri bu heyecanı en üst seviyede yaşamanıza olanak sağlar. Üstelik arkadaşlarınızın düştüğü durumları hatırlayıp sonrasında bol bol gülmek de garantilidir! Adrenalinin tavan yapacağı bu evlere girmeden önce size enerji verecek Tadım Yer Fıstıklı Bar’dan atıştırmayı da unutmamanızı öneririz.

Kuruyemişleri alıp sahilde çimlere yayılmak

Gelin hep beraber hayal kuralım. Elinizde Tadım Karışık Kuruyemiş Favori, yanınızda sevdikleriniz, çimlere uzanmış müzik dinliyor, sohbetler ediyorsunuz. Hafif hafif esen rüzgârla beraber mis gibi deniz kokusu ciğerlerinize doluyor. Avuç içlerinizde çimenlerin hafif nemliliğini hissediyorsunuz… Sizi bilemiyoruz ama bu tablonun hayali bile bizim başımızı döndürüyor. Gördüğünüz üzere mutluluğu bulmak için uzaklara gitmeye hiç gerek yok. Bir sahil kenarı bir de Tadım olduktan sonra her şey anında güzelleşebilir.

Şehirdeyken yapabileceğiniz hem cep dostu hem de neşe deposu eğlenceli aktiviteler listemiz burada son buluyor. Eğlenirken yormayan, dinlenmeye imkân tanıyan bu güzel aktiviteleri, her yiyişinizde yüzünüzde güller açtıran lezzetlere sahip Tadım ürünleri ile birleştirmeniz size en büyük tavsiyemiz olacaktır. 😊