Pelerinsiz Asla: Süper Kahraman Dizileri

Bazıları süper kahraman sever. Kimimizi doğaüstü güçler, ütopik atmosferler cezbeder kimimizi iyiyle kötünün ezeli çatışması ya da kahramanın yine günü kurtarması çeker. Sebep ne olursa olsun kendimizi kaptırıp izler de izleriz…

İşte biz de zamanında Süpermen, Batman ve Spider Man gibi kahramanların filmleriyle bu evrene gönül vermiş olanların aklını çelmeye geldik! Size seveceğiniz, heyecanla izleyeceğiniz süper kahraman dizilerini sıraladık.

Daredevil

Marvel dizilerinden biri olan Daredevil, 2015 yılında yayınlanmaya başladı. Bill Everett ve Stan Lee’nin aynı isimli çizgi romanından uyarlanan dizi toplamda 3 sezon ve her bir sezonda 13 bölüm mevcut.

Dizide başarılı bir avukat olan Matt Murdock (Charlie Cox), çocukken geçirdiği bir kaza yüzünden gözlerini kaybetmiştir. Zamanla diğer duyularını geliştiren Matt’in özellikle kulakları en ufak bir sesi bile duyar hale gelmiştir. Çevresinde olan biten sesleri kafasında canlandırarak görür artık. Bu yeteneğinin yanı sıra dövüş konusunda da bir hayli uzmanlaşan kahramanımızın yoluna çıkan kötülerin, suçluların vay haline… Gündüz avukatlık yapan gece dünyayı kurtaran bir süper kahraman,yanındabir paket Tadım Karışık Kuruyemiş Favori ile daha keyifli izlenir:)

Justice League

DC Comics dünyasındaki Süpermen, Batman, Wonder Woman, Aquaman gibi 7 süper kahraman karakterinin yer aldığı bu dizi 5 sezondan oluşuyor.

Animasyon türünde yayınlanan bu dizide kötü güçler dünyayı esir alınca iş yine süper kahramanlara düşer ve dünyayı kurtarmak için bir masanın etrafında toplanırlar. Tek başlarına mücadele edemeyen süper kahramanlarımız, güçlerini birleştirdiğinde doğaüstü yeteneklere sahip olurlar.

Arrow

Babasıyla yaptığı bir gemi yolculuğunda geçirdiği kaza sonucunda ıssız adaya düşen Oliver Queen (Stephen Amell), tam beş yıl boyunca bu adada hayatta kalma savaşı verir. Kazadan önceki hayatında zengin bir ailenin ‘playboyluğa’ merak salmış bir çocuğu olan Oliver, katillerin atıldığı bu ıssız adada zamanla bir savaş makinesine dönüşecektir.

Geride bıraktığı şehre yıllar sonra dönen Oliver aynı insan değildir. Yaşadığı onca şey, eski şımarık halinden eser bırakmamıştır. Şehre döndükten sonra babasına verdiği söz üzerine çalışmaya başlar ve onun yaptığı hataları bir süper kahramana yakışır biçimde düzeltmeye çalışır.

İyi tanıdığımız bir süper kahraman: Lois & Clark: The New Adventures of Superman

1993-1997 yılları arasında 4 sezon olarak yayınlanmış dizinin her bir sezonu 22 bölümden oluşuyor. Klasikleri listesine adını yazdıran bu dizide Clark Kent büyüdüğü kasabadan Metropolis şehrine gider ve buranın en büyük gazetesinde işe başlar. Burada çalışırken şehirde gördüğü ufak tefek sıkıntıları kendince çözmeye uğraşır. Ancak büyük şehrin sıkıntıları da büyük olduğu için iş dışında uğraştığı bu dertler neredeyse ilk işi haline gelir ve böylece Süpermen doğmuş olur.

Bu arada Clark’ın çalıştığı gazetede başarılı, hırslı, tutkulu bir araştırmacı gazeteci olan Lois, Clark’a karşı herhangi bir duygu beslemezken Süpermen’e âşık oluverir.

Supergirl

DC’nin çizgi romanlarından diziye aktarılan bu yapımda bu kez Süpermen’in kuzeni Kara Zor-El’in öyküsünü izliyoruz. Başka bir gezegende yaşanan felaketten sonra Dünya’ya gelen Kara, burada farklı bir kimlikle yaşamak durumunda kalıyor. 24 yaşına geldiğinde süper güçleri olduğunu fark eden ve güçlerini keşfetmeye başlayan kahramanımız, eski gezegeninden dünyaya kadar onu takip eden kötü karakterler ile savaşıyor. 2015 yılından yayın hayatına başlayan dizi 5. sezonuyla hâlâ devam ediyor. Süper kahraman evreni sevenlere duyurulur!

Bu süper kahraman dizileri bitmez, siz en iyisi bir paket Tadım Karışık Kuruyemiş Karnaval’a dalın!

Getir
İste Gelsin
Sanal Market
Banabi