Dijital Platformlarda Yayına Girecek 7 Yeni Online Dizi

Dijital platformlar artık hayatımızın değişmeyen birer parçası oldular. Türkiye şartlarında bizim için yeni sayılsa da kolayca adapte olduk ve kullanmaya başladık. Bu platformların görücüye çıkardığı online dizi ve filmler ise gittikçe daha çok adından söz ettiren yapımlar olmaya başladı. Biz de seyirci kalmayın istedik, dijital platformlarda yayına girmesi beklenen online dizileri sizin için listeledik.

Loki- Disney+

Son Avengers filmleriyle birlikte Loki’nin durumu da bildiğiniz üzere belirsizdi. Fakat Disney çatısı altında çekilecek yeni Marvel dizileri farklı zaman aralıklarında geçtiği için bu sorun teşkil etmeyecek gibi duruyor. Dizide büyük ihtimalle kötücül karakter Loki’nin zamanda geri ve ileri yolculuklar yaparak akışını değiştirmeye çalıştığı bir konu ele alınacak. Bakalım bu hikâyeyi ana filmlerin gidişatına nasıl bağlayacaklar?

Star Wars: The Bad Batch- Disney+

The Mandalorian çoğu Star Wars fanının seriyle yeniden barışmasını sağladı, Disney+ da bu fırsatı yeni diziler çekerek değerlendirmeye çalışıyor. Belli ki Mando, bu fantastik evrenin tek ‘spin-off’ dizisi olarak kalmayacak. Dizideki konuyu fantastik evrendeki kelle avcısı Boba Fett’e bağlamışlar ve yeni diziler için göz kırpmışlardı. Yeni çıkacak dizi ise Klon Savaşları döneminde geçecek ve genetik mutasyona uğramış bir grup klon savaşçısının tehlikeli bir göreve gönderilmesini ele alacak.

Çizgi romancıları mutlu edecek online dizi: Invincible- Amazon Prime

Çizgi roman severleri mutlu edecek bir başka online dizi daha geliyor. Walking Dead’in yaratıcılarından olan Robert Kirkman’in çizgi romanı TV’ye aktarılıyor. Yetişkin çizgi filmi olarak çıkacak yeni dizide, dünyanın en güçlü süper kahramanını değil bu sefer oğlunu izleyeceğiz. Dizide sıradan bir ergen olan baş kahramanımız on yedi yaşına girmesiyle beraber yeni güçlere kavuşuyor. Eğlencesi bol bir dizi olacağı şimdiden belli.

The Lord of the Rings- Amazon Prime

Amazon Prime’ın bu seneki en iddialı işi kesinlikle Yüzüklerin Efendisi. Devasa bir bütçe harcayarak çekilecek dizi, filmlerde izlediğimiz Frodo’nun yolculuğundan çok daha öncesindeki tarihleri bizlere anlatacak. Birçok hayranın sabırsızlıkla beklediği dizi, serinin kitaplarında anlatılan fakat bizlerle bir türlü buluşamayan hikâyeleri sonunda ekranlara getirecek. Dizinin kadrosu için birçok ünlü isim konuşuluyor. Aynı filmi gibi Yeni Zelanda’da çekimleri yapılan dizi umarız bizi Game of Thrones’tan sonra yaşanan fantastik dizi yokluğunda memnun eder. 

The Irregulars- Netflix

Netflix, ana hikâyeye dahil olmayan Sherlock Holmes serileri üretmeye devam ediyor. Geçtiğimiz sene Enola Holmes’u yayınlayan platform başarı yakalamaya niyetli gibi. Dizide Viktorya döneminde katillerin peşinde koşturup cinayetleri çözmeye çalışan Sherlock Holmes ve sadık yardımcısı Dr. Watson’ın maceralarını izleyeceğiz. 

The Handmaid’s Tale (Sezon 4)- BluTV

Ülkemizde blutv’de yayınlanan ve ama aslında Hulu’nun sahip olduğu ve çok sevilen The Handmaid’s Tale yeni sezonuyla ekranlara geri dönüyor. Geleneksel konu anlatımların dışında bir yapıya sahip olan ve sürekli izleyicinin merakını çekmeyi başarabilen dizi aslında Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanma.

Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı- BluTV

Listeye sizler için bir adet de Türk dizisi almak istedik. Blutv’nin yeni yapımı olan Yeşilçam: Bir Sinema Hayvanı bu senenin en çok konuşulacak dizilerinden biri olacak gibi duruyor. Daha önceden başarılı diziler çekmesiyle övgüleri toplayan platform, en son Saygı ve Çıplak gibi dizilerle seyircinin onayını almıştı. Başrolünü Çağatay Ulusoy’un canlandıracağı dizide, 1960’lar Türkiye’sinde sinema sektöründe yaşanan bir yeniden doğuş hikâyesi izleyeceğiz. 

Bu sene birçok yeni yapım online platformlarda bizlerle buluşacak, fakat hepsinde bize eşlik edecek tek bir şey olacak; Tadım Çekirdek ailesi! Umarız listelediğimiz her bir online dizi bizleri ekrana kilitler.