Nerede O Eski Kutlamalar: Unutulmaz Yılbaşı Programları

Yılbaşına sayılı günler kala asla unutamadığımız o eski kutlamaları düşündük ve ilk sırada tabii ki yılbaşı programları geldi. Evde PTT (pijama-terlik-televizyon) planıyla geçirilen, tüm ailenin bir araya geldiği o yılbaşı akşamlarında en büyük eğlencemiz televizyondaki yılbaşı programlarıydı. Hangi kanalda kim var, kim hangi saatte sahneye çıkacak? Dakika dakika program takip ederdik…  

Aklımıza geldikçe hâlâ açıp izlediğimiz, ‘’nerede o eski günler’’ dediğimiz o programlardan keyifli bir seçki hazırladık. Hem eski günleri anar hem de yeniden keyfimize keyif katarız. 😊

Huysuz Show

Yakın zamanda aramızdan ayrılan ünlü tiyatro sanatçısı ve şov insanı Seyfi Dursunoğlu, hepimizin severek izlediği “Huysuz Virjin” karakteriyle şov dünyasında yer edinmişti. Konuk ettiği sanatçılarla, sivri diliyle, ailemizden biri gibi olan Huysuz Virjin, yılbaşı programları arasında en fazla izlenenler arasındaydı. “Katina’nın elinde makası, biçemez ah biçemez” diyerek dolaşmasıyla, yılbaşlarına özel kendi diktiği kıyafetleri ile Huysuz, unutulmazlar arasındaki yerini almış durumda.  

Dansöz şovları

Yılbaşı programlarında dansöz eksik kalır mı? Televizyonda yayınlanan yılbaşı programlarının hemen hepsinde dansöz şovlarına yer verilirdi. Yeni yıla dansöz eşliğinde girmek adeta gelenek haline gelmişti. Nesrin Topkapı, Tanyeli, Didem, Asena ve daha kimler kimler… Herkes gece boyu bu ünlü dansözlerin şovlarını beklerdi.

Çarkıfelek yılbaşı özel

Mehmet Ali Erbil’in uzun yıllar boyunca sunuculuğunu yaptığı Çarkıfelek programı normal günlerde de beklediğimiz, kahkahalar eşliğinde izlediğimiz bir şov iken, yılbaşı gecelerinde bu kahkahalar üçe beşe katlanırdı. Evde otururken çayımızla, karışık kuruyemişimizle birlikte izlediğimiz Çarkıfelek Yılbaşı Özel programında Mehmet Ali Erbil’in kırıp geçiren esprileri, konukların düştüğü tuhaf durumlar ve daha nice kare, aklımızdan kolay kolay çıkmamak üzere yer edindi.

TRT’nin yılbaşı programları

TRT’nin yılbaşı programları da bir başkaydı. 1980’lerin yılbaşı programları, Zeki Müren’in eşsiz şarkılarıyla şenlenirdi. Kulakların pasını silen Zeki Müren, o güzel konuşmalarından birini yaparak yeni yıla dair güzel dileklerini paylaşırdı.

TRT’nin konuk ettiği Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Sibel Can, Tarkan, Barış Manço, Erol Evgin, Orhan Gencebay gibi birçok değerli sanatçı yılbaşı gecelerini güzelleştiriyordu. 80’lerin ve 90’ların yılbaşı programlarının dolu dolu geçmesini sağlayan bu sanatçıları bizler de ekran başında keyifle izlerdik.

Bir Başka Gece

1980’lerin sonu 90’ların başında TRT’nin en sevilen programlarından biri olan Bir Başka Gece, yılbaşı gecelerinin de efsaneleri arasındaydı. Sohbet, skeç ve konserlerin yer aldığı programı önce Çetin Çeki ardından Mehmet Ali Erbil sunmuştu.

Getir
İste Gelsin
Sanal Market
Banabi