Kişisel Gelişim Alanında En İyi 5 Türkçe Podcast

Eğitim, sürekli kendimizi yeni bilgilerle yenilediğimiz bir döngü. Hayatta yaşadıklarımızdan öğrendiğimiz birçok şey olduğu gibi, bazen başkalarını, tavsiyelerini dinleyerek de kendimizi geliştirebiliriz. Kişisel gelişim kitapları, seminerleri ve filmleri bu yüzden çok ilgi görüyor. Son yıllarda bu furyaya bir de kişisel gelişim podcast’leri eklendi. Programcıların doğal bir tonda, kendi yaşamlarından örneklerle hazırladıkları yayınlar, sadece sizin yaşadığınızı sandığınız soru işaretlerine ışık tutuyor. ‘’Kendimi iyi hissetmeye ihtiyacım var’’ dediğiniz bir dönemdeyseniz, en sevdiğiniz Tadım kuruyemiş paketinizi alın yanınıza ve bu listedeki isimlere kulak vermeye başlayın.

Merdiven Altı Terapi

Eğer hâlâ dinlemediyseniz, emin olun bu ses size çok tanıdık gelecek! Deniz Dülgeroğlu’nun hazırlayıp sunduğu program, ‘’Kendim Olursam İnsanlar Beni Sever mi?’’, ‘’İyi Bir Okulda Olmak Beni İyi Yapar mı?’’, ‘’Neden Başkalarını Bu Kadar Kıskanıyorum?’’ gibi hayatta sıklıkla kendimize sorduğumuz sorulara kısa, anlaşılır cevaplar veriyor.

Özetle, stres atmak için iki yol var: Tadım kuruyemişleri tek tek ağza atmak ve bu podcast’i dinlemek.

Yoldayız Geliyor musun?

Yoga ve meditasyon eğitmeni olan Ece Targıt’ı yaptığı motivasyon konuşmalarıyla tanıyoruz. O etkileyici konuşmaları bir de podcast’te görün deriz. ‘’Yoldayız Geliyor musun?’’ programı, ‘’Koşulsuz Sevgi ve Yalnızlık’’, ‘’Farkında Olmak Zorunda Değiliz’’, ‘’İçimdeki Zıtlıklar, Çelişkiler ve Kabul’’ gibi bölüm başlıklarıyla her salı günü Spotify, Apple Podcast, Soundcloud gibi platformlarda karşımıza çıkıyor.

Haluk TATAR – Yol Sohbetleri

Motivasyon ve rehberlik videolarıyla tanınan YouTuber ve yazar Haluk Tatar, kitap okuma alışkanlığı, verimli çalışmak, aile baskısı, hazzı ertelemek gibi gündelik hayatla ilgili başlıklarla ilgi çekici bir yayın gerçekleştiriyor. Haluk Tatar’ın dinleyicileriyle doğal bir iletişim kuran diline kendinizi vererek, hiçbir konuda yalnız hissetmediğinizi daha iyi anlayacaksınız.

Halil Ata Bıçakçı – Kişisel Gelişim Söyleşileri

Hipnozun Kitabı ve Koçluğun Kitabı gibi iki kitabı bulunan yazar Halil Ata Bıçakçı, Kişisel Gelişim Söyleşileri adını verdiği bu podcast’iyle, birçok konuyu masaya yatırıyor. Düzenli yayınladığı bölümlerinde liderlilk, maddiyat ve maneviyat, istek, gelecek gibi hepimizin üzerine kafa yorduğu konularda, cesur, gerçekçi ve samimi bir dil yakalıyor. Bu programı dinlerken yanınıza sıcak veya soğuk bir içecek alıp dilediğiniz Tadım kuruyemiş paketini tüketebilirsiniz; öyle akıcı, öyle dinlendirici bir program.

Mücadele

‘’Yaşam zorlu bir süreç’’ sloganıyla, utanmadan, sakınmadan sadece insanı ve insanlığı anlamayı çabalayan bu podcast’i dinlediğinizde kendinizden çok şey bulacaksınız. Yaşamda karşılaştığımız tüm sorunları, kitaplardan, düşünce ekollerinden ve belgesel vb. kaynaklardan örneklerle anlamaya ve paylaşmaya çalışan bu podcast, YouTube, Spotify, Speaker ve Apple Podcast üzerinden dinlenebiliyor. Programın deyişiyle: ‘’Mücadeleye hoş geldiniz’’

Kendimizi kötü hissettiğimiz her anda, çerezlere, tatlılara, kuruyemişlere yönelmemiz mantıksız değil. Çünkü bu tür yiyecekler bizi rahatlatır, stres atmamızı sağlarlar. Tadım kuruyemiş ailesi besleyiciliği ve eşsiz lezzetleriyle her daim yanınızda. Kendinizi daha iyi hissetmek istediğiniz anlar için bir podcast ve bir Tadım ürünü seçin, arkanıza yaslanın ve iç sesinizi dinleyin!