Bulut Tabanlı Oyun Deneyimi: GeForce Now Şimdi Türkiye’de

Gamer’lara bir müjde verelim; bulut sistemi üzerinden oyun oynama deneyimi sunan GeForce Now platformunun Türkiye ön kayıtları  başladı! İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Türkiye’nin 3 farklı noktasında server’ları olacak olan platform hakkında bilinmesi gerekenleri anlattık.

Nedir bu GeForce Now?

GeForce Now, özellikle bilgisayarı yüksek performanslı oyunları çalıştıramayan oyuncular için geliştirilmiş bir bulut tabanlı oyun platformu. Kullanıcıların oynamak istediği oyunu bilgisayarına indirmek zorunda kalmadan oynayabildiği bu sistemde, oyun dünyasının alışıldık kuralları aşılıyor.

Ön Kayıt Nasıl Yapılıyor?

GeForce Now’a http://gameplus.com.tr/ üzerinden ön kayıt yapabilirsiniz. Server’lar ise 15 Şubat – 15 Mart tarihleri arasında kapalı betada olacak. 1 aylık beta süreci bittikten sonra tüm kullanıcılar platforma giriş yapabilecek. GeForce Now‘ın Türkiye’deki sunucuları ilk aşamada İstanbul, Ankara ve İzmir’de bulunacak.

  • Bu link üzerinden GAME+ sayfasına girin
  • Sağ üst kısımdaki Kaydol/Giriş Yap butonuna tıklayın
  • Açılan sayfada HızlıGiriş veya Kaydol/Giriş Yap butonuna tıklayarak ön kaydınızı tamamlayın.

15 Şubat’ta başlayan beta testleri süresince GeForce Now sınırlı sayıda oyuncuya açık olacak. Dolayısıyla ön kaydınızı oluştursanız dahi platforma giriş yapmak için 15 Mart tarihine kadar beklemeniz mümkün.

GeForce Now’ın Ücretsiz Sürümünün Özellikleri Neler?

Güçlü donanımlı bir bilgisayara ve ücret ödemeye gerek duymadan, internetsiz de oynayabileceğiniz GeForce Now BASIC, size 1 saatlik oturum süresi tanıyor. Bu sürümde her oyuncu oyuna girmek için bir süre sıra bekliyor, sırası gelen oyuncu 1 saat boyunca oturumda kalabiliyor ardından sistemden çıkarılıyor. Oyuna giriş sıralamasında özellikle yoğun saatlerde uzun kuyruklar yaşanabileceğini de belirtelim. 

Premium Sürümde Neler Var?

GeForce Now‘ın Premium sürümünde oturum süresi daha uzun tutuluyor. Ayrıca kullanıcılar oyuna girmek için sıra beklemiyorlar. BASIC sürümünde olmayan RTX teknolojisi sayesinde de, desteklenen oyunlar çok daha kaliteli bir görsellikle oynanabiliyor. 

Minimum sistem ve internet gereksinimleri

GeForce Now’da kesintisiz oyun deneyimi yaşayabilmek için minimum 25 Mbps indirme hızına sahip bir internet bağlantınız olmalı. Bu şekilde oyun oynarken ping sorunları yaşamazsınız.

Sistem gereksinimlerine gelecek olursak, Windows, MacOS, Android, iOS ya da ChromeOS işletim sistemine sahip bir cihazınız olması yeterli; ne de olsa bulut tabanlı sistemde oyun oynayacaksınız. GeForce Now’da istediğiniz oyunu oynayabilmek için platformun ilgili oyunun bulunması gerektiğini de hatırlatalım.

Gördüğünüz gibi oyun dünyası hızla değişiyor. Bu hızlı değişime ayak uydurmak için Tadım Blog’u takip etmeye devam edin ve oyun deneyiminizin değişmez eşlikçisi Tadım Bar paketlerinizi yanınıza almayı unutmayın! 🙂