Bir Gün Herkes Influencer Olacak: En İyi 5 YouTuber Kamerası

Andy Warhol ‘’Bir gün herkes 15 dakikalığına ünlü olacak’’ dediğinde kast ettiği acaba YouTube videoları mıydı? 🙂 Çünkü bugün yediden yetmişe hemen herkes YouTuber olmak istiyor ve bu amaçla bir video içerikler üretiyor. Haliyle, ister bu işe yeni başlasın ister bir süredir yapar olsun, her video içerk üreticisi, çekimlerini kolaylaştıracak bir YouTuber kamerası modeline ihtiyaç duyuluyor. Bu konuda arayışı olanlara en kullanışlı 5 YouTuber kamerasını sıraladık.

Fujifilm X-T4 – 18-55 f/2.8

Markanın 35 mm kameralar içerisindeki en yüksek modeli olan X-T14, 4K çözünürlükte 4.2.0 10 bit LOG video çekebiliyor. Bunun yanı sıra AF özelliğiyle de dikkat çeken makine, 325 odak noktasıyla netlik konusunda üstün performans gösteriyor. Makineyle beraber gelen 18-55 f/2.8 objektif ise yakaladığı görüntü kalitesi ile profesyonel videolar çekebilmek için uygun altyapı sunuyor. Dönebilen ekran yapısı ile video çekerken kendinizi izleyebileceğiniz Fujifilm X-T4 dört dörtlük bir YouTuber kamerası.

Sony Alpha A6000

Full HD video çeken Sony Alpha A6000, kompakt bir kamera. 24.3 megapiksel CMOS sensörü yüksek dinamik aralık sunarak, aydınlık ve karanlık tonları oldukça başarılı bir şekilde veriyor. Bu da düşük ışıklı ortamlarda grenlenme olmadan başarılı videolar çekebilmenize imkân veriyor. Hafif yapısı, vizörü nedeniyle tam bir gezgin YouTuber kamerası olan Sony Alpha A6000, açılabilen bir ekrana sahip olmaması nedeniyle diğer kameralardan ayrılsa da aktüel videolar için oldukça uygun bir model.

Dış Çekim YouTuber Kamerası: İnsta360 One R Twin Edition

Bir aksiyon kamerası olan İnsta360 One R özellikle dışarıda hareketli çekimler yapan YouTuber’lar için ideal. Bu modelde iki kamera modülü bulunuyor. Geniş açılı 4K modülünde tipik bir aksiyon kamerasının bütün özelliklerini deneyimleyebiliyorsunuz. 360 modülünde ise yüksek kaliteli 360 derece kamerayla çekim yapabiliyorsunuz. Her iki modülde de stabilizasyon iyi sağlandığı için hareketten doğan görüntü titreşimlere maruz kalmıyorsunuz.

Olympus OMD E-M10 Mark III

Aynasız fotoğraf makineleri arasında bir efsane olan Olympus OMD E-M10 Mark III, aynı zamanda video da çekebildiği için son zamanlarda YouTuber’ların gözdesi oldu. 4K ve Full HD video çekebilen Olympus OMD E-M10 Mark III, sensör içinde bulunan özel bir stabilizasyon teknolojisine sahip. Yukarıya açılabilen dokunmatik ekranıyla, karede istediğiniz yere odaklanabiliyor, hızlı bir şekilde otofokus yapabiliyorsunuz. Micro Four Thirds lens yuvasına sahip olan Olympus OMD E-M10 Mark III, birçok YouTuber kamerasında bulamayacağınız kadar geniş bir objektif yelpazesine uyum sağlıyor. Özellikle sinematik videolar çeken YouTuber’lar için bu model, biçilmez kaftan.

DJI Osmo Pocket 2

DJI Osmo Pocket 2 el kameralarının estetiğini alıp gimbal kullanımı sunan profesyonel bir cep kamerası. 3 eksenli bir gimbal stabilizasyonu bulunan bu küçük boyutlu kamera, 4K 60 FPS video çekebiliyor. Ayrıca geniş açılı objektifi ile her türden video formatı için uygun çekimler yapabilme şansı veriyor. Kameranın önünde yer alan ekran sayesinde vlog çekimlerinde kendinizi görebilir ve daha estetik videolar elde edebilirsiniz. DJI Osmo Pocket 2 her an video çekmeye hazır olanlar için en ideal kamera.

En kullanışlı 5 YouTuber kamerası listesinin sonuna geldik. Buraya kadar okuduğunuza göre gerçekten YouTube’da daha aktif olmayı istiyorsunuz. Bunun için biraz enerjiye ihtiyacınız var çünkü yolunuz uzun. 🙂 Yeni Tadım Fıstıxx ürünlerini yanınıza alarak enerji ihtiyacınızı lezzetli bir şekilde karşılayabilirsiniz.