Kafa Yormayı Sevenlere: En İyi Strateji Oyunları

Eğer gizemli hikâyeleri aydınlatmayı seven, çözülmesi zor olayların nedenlerini şıp diye bilen ve zorlu durumlarla karşı karşıya kaldığında hangi hamleyi yapması gerektiğini düşünmekten zevk alan biriyseniz, strateji oyunları tam da size göre! Eğer şimdiye kadar bu gibi yeteneklerinizin üzerine gitmediyseniz de hiç önemli değil. Asker oyunları, şehir kurma oyunları, Orta Çağ oyunları gibi pek çok farklı öyküye sahip, heyecan verici strateji oyununu keşfedebilirsiniz. Biz de size bu yazımızda en iyi strateji oyunları seçkimizle eşlik edeceğiz. Hazırsanız başlayalım! 🙂 

StarCraft 2: Wings of Liberty

Birbirinden zekice ve keyifli oyunların yaratıcısı Blizzard Entertainment’in efsanevi oyunu StarCraft 2 serisinden Wings of Liberty, 3 farklı ırkın uzayda savaşmasını konu ediniyor. Terran, Zerg ve Protoss adındaki bu 3 ırkın savaşını yönetirken esnek stratejiler geliştirilmesini mümkün kılan oyun, ırklar arasındaki karakteristik dengelerin de yerinde olmasına dikkat etmesiyle öne çıkıyor. Hem seslerin hem de müziklerin estetiğini artırdığı StarCraft 2: Wings of Liberty; sinematik anlatımı, görev çeşitliliğinin son derece yeterli olması ve tasarımıyla fark yaratan haritalarıyla kendinden söz ettiriyor.

Aven Colony

İnsanlık için yeni yaşam alanları kurgulamak size nasıl geliyor? Eğer bu fikir hoşunuza gittiyse, Aven Colony’e bir şans vermenizi öneriyoruz! Bu oyunu oynarken koloninizi kurabilir, farklı doğa koşullarında ayakta kalma mücadelesine ortak olabilirsiniz. Oksijen, yiyecek, içecek, enerji, barınma gibi temel ihtiyaçlarınızı karşılamaya odaklanmanız gereken Aven Colony’de koloninizi büyütmek istiyorsanız, gemilerle size ulaşan mültecileri kabul etmeniz gerekiyor. Oyunun görsel açıdan harikulade olduğunu da belirtmeden geçmeyelim! 

Besiege

Gelin, şimdi hep birlikte Orta Çağ’a uzanalım! Dönemin karanlık ancak büyülü atmosferini iliklerinize kadar hissedeceğiniz Besiege’de sahip olduğunuz sınırlı kaynaklarla kendinize bir Orta Çağ kuşatma silahı yapmaya çalışıyorsunuz. Ardından silahınızla devasa kaleleri yerle bir etmeye odaklanıyorsunuz. Her bölümde zorluk derecesi artan oyunda yepyeni çözümler üretmeniz gerekiyor.

Homeworld

Uzayın derinliklerinde eşsiz bir serüvene atılmak isteyenler buraya! Bilim kurgu temalı ve gerçek zamanlı bir strateji oyunu olan Homeworld’de macera, Taiidan İmparatorluğu’nun evlerini barklarını yıktığı insanların yaşadıklarıyla şekilleniyor. Evleri yok edildikten sonra hayatta kalanlar, sağlam bir savaş filosu yaratarak düşman gemilerini hedeflemek ve yaşam alanlarına dönmeye çabalıyor.

Eğer size önerdiğimiz strateji oyunları arasından hangisini oynayacağınıza karar verdiyseniz, eğlenceli anların olmazsa olmazı Tadım Ranch Soslu Yer Fıstığı paketinizi yanınızda hazır etmeyi unutmayın! 🙂


Bu arada oyun dünyasının yıldızlarından Assassin’s Creed Valhalla ile ilgili tüm merak edilenler için şu yazımızı okuyabilirsiniz:

Yazın En Güzel Haberi: Assassin’s Creed Valhalla Geliyor!