Ailece Seyretmelik: En İyi Netflix Komedi Filmleri

Günün yorgunluğunun en çok çıktığı anlarda, şöyle koltuğunuza uzanmışsınız… Televizyonda araya sıkıştırılmış yüzlerce reklamlı dizi ve filmlerden sıkıldınız, hiç ara vermeden bir şeyler izlemenin peşindesiniz! Koltuğunuzun hemen yanı başında da çay bardağınız ya da kahve kupanız hazır. Sağlıklı atıştırmalık olarak Tadım Kuruyemiş paketiniz yanınızda… İnternette “film izle… film izle, film izle” yazmaktan öteye gidemiyorsunuz. Öte yandan dram, bilim kurgu ya da polisiye filmler yerine ailenizle birlikte izleyebileceğiniz keyifli komedi filmleri tercihiniz. O zaman bizce, doğru yerdesiniz 🙂

İşte böyle zamanlarda Netflix, yalnızca dizileri ile değil, her türden ve kategoriden filmleri ile de imdadımıza yetişiyor! Lafı fazla uzatmayalım, biz listeyi alalım diyorsanız buyurun! Keyifli bir hafta sonu akşamında ailenizle birlikte seyredebileceğiniz en iyi Netflix komedi filmleri!

Aile Arasında (2017)

Birbirine taban tabana zıt iki insan. Tek bir günde sonlanan iki ayrı ilişki… Ve sahnede kaderin cilvesi! Fikret ile Solmaz’ın tesadüfi tanışması ile başlayan aşk, nikah masasına kadar gider. Peki, bu nikah kolayca gerçekleşir mi? Cevabını vermeyelim, sizi damakta Tadım Klasik Kuruyemiş tadı bırakan keyifli bir kahkaha yolculuğuna doğru uğurlayalım. Aile Arasında, Avrupa Yakası ve Jet Sosyete gibi birer efsane haline gelen dizilerin yaratıcısı Gülse Birsel’in imzasını taşıyor. Yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan’ın oturduğu filmde sıcacık oyunculuklarıyla Engin Günaydın, Demet Evgar, Erdal Özyağcılar, Derya Karadaş, Fatih Artman, ve Ayta Sözeri gibi isimler yer alıyor. 

Netflix Komedi Filmleri – Aile Arasında

Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)

Charlie’nin Çikolata Fabrikası için “komedi” filmi demek ne kadar doğru olur, o kısmı tartışılır. Ancak, Umpa Lumpa’ların ev sahipliği yaptığı çikolata kokan bu eşsiz evrende kendinizi gülmekten alıkoyamacağınız keyifli dakikalar geçireceğinize eminiz! Charlie Bucket, ailesiyle birlikte tahta barakadan yapılmış eski bir evde oturmaktadır. Bir gün, oturduğu kentte bulunan, dünyanın en ünlü çikolata fabrikası tarafından bir çekiliş düzenlenir.

Durumu pek de iyi olmayan Charlie, eline geçen ilk parayla bu çikolatalardan almaya ve çekilişe katılmaya karar verir. Sonrasında fabrikanın sahibi Willy Wonka ve diğer çekilişi kazanan dört çocukla birlikte eşsiz bir dünyanın kapılarını aralar. Oyuncu kadrosunda Karayip Korsanları serisi ile gönlümüzü fethetmiş olan Johnny Depp, Bates Motel dizisinden tanıdığımız Freddie Highmore ve Harry Potter, Alice Harikalar Diyarında gibi başyapıtlardan tanıdığımız Helena Bonham Carter’in yer aldığı Charlie’nin Çikolata Fabrikası’na bayılacağınıza eminiz! 

Charlie’nin Çikolata Fabrikası’nı ziyaret ederken Tadım Karışık Kuruyemiş Klasik size iyi bir eşlikçi olabilir!

Netflix Komedi Filmleri – Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Mr. Bean Tatilde (2007)

Mr. BeMr. Bean ve Blackadder dizilerini seyredenler toplansın! Hiçbir şeyi umursamadan günlerini geçiren, sizi tatlı tatlı gülümsetecek Mr. Bean’in peşinden beraber gitmeye ne dersiniz? Bulunduğu şehirdeki kilisenin tatil ödülünü kazanan başrolümüz, Fransa’ya yolculuk yapar. Ancak, bu sıradan bir keyif tatili mi olacak? Söz konusu işin içinde Mr. Bean varsa, mümkün değil! Mr. Bean’in Fransa’ya adımını ilk attığı andan itibaren ardı arkası kesilmeyen kazalarla girdiği her ortamda olay yaratması, tüm Fransa’yı ayağa kaldırır. Başrolde Rowan Atkinson’un yer aldığı Mr. Bean Tatilde, hem sizin hem de ailenizin bol keyif dolu anları ayağına getirecek. “Bir sonraki sahnede ne olacak?” diye merakla beklerken yanınızdan Tadım Fıstık eksik etmeyi unutmayın.

Netflix Komedi Filmleri – Mr. Bean Tatilde

Maide’nin Altın Günü (2017)

Ezgi Mola’yı Maide Teyze olarak seyretmeye ne dersiniz?

Cevaplar evetse, kısır, dolma, kek ve börekleriniz de hazırsa buyurun Maide’nin Altın Günü’ne!

Altın günleriyle meşhur olan Maide Teyze, lezzetli mi lezzetli yemekleri ve sıcakkanlı misafirperverliğiyle bir altın günü düzenler. Bu altın gününde, aile yadigarı bir gerdanlığı çalınır. Gerdanlığının çalındığını fark eden Maide Teyze, çıldırır ve İstanbul dışından gelen yeğeni Yağmur ile bu önemli gerdanlığın peşine düşer. Yönetmen koltuğunda Biz Böyleyiz filminin yönetmenliğini yapan Caner Özyurtlu otururken, başrollerde ise oynadığı dizilerle ve kendine has tarzı ile gülmelere doyamadığımız Ezgi Mola, Mesut Can Tomay, Hilmi Özçelik, Gülhan Tekin ve Demet Gül yer alıyor.

Aman, siz Maide Teyze’ye bakmayın. Kısırdı, kekti, börekti derken sağlığa dikkat. Sağlığa dikkat demişken, sağlıklı yaşam için belgesel önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Netflix Komedi Filmleri – Maide’nin Altın Günü

Görevimiz Tatil (2018)

Yaz güneşi kokan filmlere hasret kalanlar için başrollerinde Demet Akbağ, Zafer Algöz ve Enis Arıkan’ın yer aldığı; bir Murat Şeker filmi olan “Görevimiz Tatil” sizi hem eğlendirip hem de toplumsal bir konu üzerinde düşündürüyor. Eşi ve çocuklarıyla arasındaki iletişim kopukluğundan sıkılmış, güzel bir tatile ihtiyaç duyan Türkan, yıllar sonra ailesiyle tatile çıkma fırsatı bulur. Ancak, bu tatil alışılagelmiş deniz, kum, güneş üçlüsünün yanından dahi geçmez. Antalya’da zeytinlik bir bölgeye tatile giden ailemizin yer yer güldüren yer yer düşündüren macerasına siz de Tadım Karışık Kuruyemiş paketinizi yanınıza alıp ortak olabilirsiniz. 

Netflix Komedi Filmleri – Görevimiz Tatil

Olanlar Oldu (2017)

Eyyvah Eyvah serisine düşen Ata Demirer severleri bu tarafa alalım! 

Ata Demirer imzası taşıyan Olanlar Oldu, tatlı ekşi bir anne-oğul ilişkisini ele alıyor. Oğlunun mümkünse köyün en güzel kızı Mehtap ile evlenip yuva kurmasını bekleyen Döndü Hanım ile yolunu bir türlü belirleyemediği hayatının düzene girmesi için çabalayan tekne kaptanı Zafer’in kurduğu gülümseten diyaloglara şahit olduğumuz film, ailenizle birlikte keyifle seyredebileceğiniz romantik bir aile komedisi. 

Hafif atışmalı, gülümseten bu anne-oğul ilişkisine misafir olurken menünüze Tadım Karışık Kuruyemiş’i eklemeyi unutmayın. 🙂

Tüm Tadım Kuruyemiş çeşitlerine göz atmak için Tadım web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Netflix Komedi Filmleri – Olanlar Oldu