Asfaltı Ağlatın: En İyi Mobil Araba Yarışı Oyunları

Video oyunlarıyla hiç arası olmayan insanların bile en az bir kez denediği araba yarışı oyunları, gerçekten de gamer dünyasının en eski janr’larından biri. Atariden PlayStation’a ve hatta şimdi akıllı cihazlara kadar gelen bu oyun türünü hepimiz severiz. Bildiğiniz gibi artık oyun oynamak sadece oyun konsollarına bağlı değil. Akıllı telefonlarımızda da oynayabileceğimiz pek çok eğlenceli, yüksek grafikli oyun bulunuyor. Bu vesileyle mobil cihazlarda oynanabilen en eğlenceli araba yarışı oyunlarını sıraladık, buyurun listeye! 🙂

Real Racing 3

100 milyondan fazla indirilen Real Racing 3, sadece 28 MB yer istemesi nedeniyle çoğu oyun tutkununun vazgeçilmezi arasında. Birçok yarış pisti ve arabasının yer aldığı oyun, ikonik firma Electronic Arts yapımı. Ayrıca oyunun çok oyunculu modda da oynanabildiğini belirtelim.

Asphalt 9: Legends

Bu oyun için cihazınızda biraz yer açmanız gerekiyor; şöyle 1.7 GB kadar. 🙂 Çoğumuz Asphalt 8’i seve seve oynamıştık. Yapımcı firma Gameloft SE, bu yeni oyunda çok daha gelişmiş grafikler sunuyor bizlere. Gerçek arabaların yer aldığı bu oyunda yapılan yarışlar, oldukça gerçekçi bir deneyim vadediyor.

Araba yarışı oyunları arasında bir efsane: Need for Speed: No Limits

Araba yarışı oyunu denildiğinde akla ilk bu seri gelir: Need for Speed. Gamer’ların yıllardır aşina olduğu bu yarış oyunu serisi, şimdi mobil versiyonuyla da öne çıkıyor. Alıştığınız underground yarış deneyimini sunan Need for Speed: No Limits’te; Ferrari, Lamborghini, McLaren gibi büyük markaların yarış arabalarını sürebiliyorsunuz.

F1 Mobile Racing

Bu listede gözleriniz Formula 1 oyunu aradıysa, işte şimdi sıra ona geldi! 🙂 F1 Mobile Racing, adrenalin dolu Formula 1 yarış oyunu deneyimi sunuyor. Aynı zamanda Formula’nın da resmi oyunu olan F1 Mobile Racing ile kendi arabalarınızı geliştirebilir ve çok oyunculu modda dünyanın her bölgesinden sürücülerle yarışma deneyimini yaşayabilirsiniz.

Hot Wheels: Arazi Yarışı

Hot Wheels tutkunları burada mı? 🙂 Zorlu araziler için zorlu araba yarışlarının yer aldığı Hot Wheels ile oturduğunuz yerde hareketsiz duramayacaksınız! 3D araba yarışı oyunları arayanların hiç beklemeden indirmesi gereken bir oyun olan Hot Wheels, hem aksiyonu bol haritalara da hem de maceralı bir yarış deneyimine sahip.

City Racing 3D

Bu oyun da şehir içinde araç yarışını sevenlere gelsin. Hem şehir içinde yarış hem de zevkli bir drift simülasyonu sunan oyun, yalnızca Android’de 50 milyondan fazla indirildi. 3DGames firmasının geliştirdiği oyun birçok modu ve şehiriyle hayli eğlenceli bir yarış keyfi sürmenizi sağlıyor.

Real Drift Car Racing Lite

Nascar tarzı yarış oyunlarından hoşlananlara güzel bir tavsiyemiz var: Real Drift Car Racing Lite. Normalde ücretli olan oyunun lite versiyonu tamamen ücretsiz oynanabiliyor. Özellikle gerçekçi sürüş simülasyonuyla öne çıkan oyun, şöyle çekişmeli bir yarış keyfi yaşamak isteyenler için birebir.

Pixel Car Racer

Son önerimiz daha marjinal bir yapım. Grafik iddiası olmayan hatta özellikle pixel’lerden oluşan görselliğiyle öne çıkan Pixel Car Racer, hem eski yarış oyunlarının deneyimini yaşatıyor hem de son derece eğlenceli dakikalar sunuyor. Retro oyunlarından hoşlananların Pixel Car Racer’ı kaçırmamalarını öneriyoruz.

Enerji, hız ve pratiklik bu oyunlarda kazanan olmak için çok önemli. Günlük hayatta da size enerji verecek pratik bir lezzet arayışı içindeyseniz Tadım Bar lezzetlerini denemelisiniz! 🙂