Ekranlara Dönüş Yapan Efsane Diziler

Kimimiz tekrar tekrar izleriz, kimimiz sadece bir karakter için izleriz, kimimiz arkadaşlarımızla konuşacak konumuz olsun diye izleriz. Öyle ya da böyle kendilerini izlettirip, adından söz ettiren, sosyal medyada sahnelerinden kesitlerin paylaşıldığı ‘’efsane diziler’’, final yapmalarına rağmen asla eskimez, unutulmazlar. İşte şimdi güzel haberleri veriyoruz! Dexter, How I Met Your Mother, Sex and the City gibi ekranlara geri dönecek olan dizileri sizler için sıraladık.

Friends Reunion

Geri dönen efsane diziler denildiğinde yakın zamanda akla ilk gelen yapım Friends Reunion olur herhalde. Uzun bir süredir hayranları tarafından beklenen bu özel bölüm, 27 Mayıs’ta HBO MAX’te yayınlandı. 17 yıl aradan sonra tekrar hayranlarla buluşan bu yeni bölümde, karakterler eski yaşantılarını anıyor; talk show formatı korunarak, röportajlar yapılıyor ve misafir oyuncularla izlemesi hayli keyifli bir seyir ortaya çıkıyor.

Dexter

2013 yılında yayın hayatını sonlandıran Dexter’ın yeni sezonunu bu yılın sonbahar aylarında izleyebileceğimiz duyuruldu. Dizide Dexter Morgan rolünü yine Michael C. Hall canlandıracak. Kimilerince dizi tarihinin en kötü final sezonuna sahip olan Dexter, yeni sezonunda öyküyü farklı bir şekilde bitirilecek.

How I Met Your Father

How I Met Your Mother’ın devamı niteliğinde olacak olan dizi, 10 bölümden oluşacak. Bu yeni bölümlerde Sophie, (Hilary Duff) oğluna babasıyla nasıl tanıştığının öyküsünü anlatacak. Sevilen dizinin büyük bir heyecanla beklenen 10 yeni bölümü Hulu platformunda yayınlanacak.

iCarly

İCarly oluyor. 2007-2012 yılları arasında yayınlanan İCarly, yeni sezonuyla Paramount+’da olacak. Başrollerinde Miranda Cosgrove, Jerry Trainor ve Nathan Kress olacağı duyurulan dizi, Jay Kogen ve Ali Schouten tarafından yönetilecek.

Efsane diziler demişken: Gossip Girl

Sevilen gençlik dizisi Gossip Girl, yeni sezonuyla HBO Max ekranlarında karşımıza çıkacak. Orijinal serinin 8 sene sonrasını anlatacak yeni sezon, New York’un seçkin okullarından birinde okuyan öğrencilerin çalkantılı yaşamlarına odaklanacak. Dizinin başrollerinde Whitney Park, Emily Alyn Lind, Eli Brown, Johnathan Fernandez, gibi yeni isimler göreceğiz.

Rugrats

Nickelodeon’ın kült çizgi filmi Rugrats geri dönüyor! 1990 yılında yayınlanmaya başlayıp 2006’ya kadar varlığını sürdüren çizgi dizi, 4 Emmy Ödülü’nün de sahibi olmuştu. Dizi, aynı seslendirme kadrosuyla Paramount+’da yayınlanacak.

Sex and The City

1998-2004 yılları arasında yayınlanan, Emmy ve Altın Küre ödüllü Sex and The City, yeni sezonuyla geliyor. New York’ta yaşayan birbirinden renkli dört kadının yaşadıklarını anlatan dizinin final öyküsü sayılan 2 uzun metraj filmi, hayranlarını büyük bir hayal kırıklığına uğratmıştı. “And Just Like That…” ismiyle yayınlanacak yeni sezonun bölümleri 10 bölümden oluşacak. Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon ve Kristin Davis dizide rol alacakken, Kim Catrall yeni bölümlerde yer almayacak. 

Seyir keyfinin eşlikçisi Tadım Ay Çekirdeği paketlerini alarak, sevdiğiniz dizinin eski bölümlerini izleyebilirsiniz!