Ekim Ayı Dijital Platform Takvimi: Nerede Ne İzlemeli?

Aniden bastıran yağmurlarla sonbaharı iliklerimize kadar hissettiğimiz ekim ayındayız. Sonbahar temasının zirve yaptığı bu ayda yazlıklara yavaş yavaş veda ediyor ve tabii ki her zaman olduğu gibi sonbaharın hakkını verecek etkinlikler peşinde koşuyoruz. Havanın bir güneşli bir ılık olduğu bu günlerde dışarıda gezerken karşılaşılan yağmur sürprizleri nedeniyle sanıyoruz ki çoğumuz evde yapılabilecek aktivitelere daha çok yoğunlaşıyoruz. Yağmur damlaları penceremizden bir bir aşağıya doğru süzülürken çayımızı, kahvemizi yudumluyor, kitaplarımızı okuyor veya dinliyor, yumuşacık battaniyelere sarınıyor ve moda giriyoruz. Ancak hepimizin ev aktivitelerinde zevk aldığı şeyler değişebiliyor. Kimimiz ev dekorasyonu ile zaman geçirirken kimimiz kutu oyunlarıyla eğlencenin tadına varıyoruz. Biz tüm bu aktivitelerin dışında yönü pencereye değil de ekrana dönük olan sizleri de unutmuyor ve belki de saatlerinizi alan “Ne izlemeli?” sorunuza yanıt veriyoruz. Seyir zevkinizi ikiye katlayacak Tadım Karışık Kuruyemiş Karnaval paketinizi kaptıysanız nerede, ne izlemeli hep beraber göz atalım!

Aradığınız her şey: Diziler, filmler, belgeseller ve daha fazlası!

Klasik televizyon anlayışından epey uzaklaştığımız son birkaç yılda dijital platformlara iyice yoğunlaştık. Bu platformlar da bizim ilgimizi karşılıksız bırakmadı ve birbirinden farklı içeriklere yer vermeye başladı. Sizler için bu platformlarda ekim ayında yayınlanacak birkaç içeriği paylaşmak istiyoruz!

Diziler

Ekim ayında dijital platformlarda hem yepyeni dizilere ‘merhaba!’ diyor hem de takip ettiğimiz dizilerin yeni sezonlarını kucaklıyoruz.

You- Netflix

Saplantılı bir aşığı izlediğimiz You dizisinde 3. sezon geldi çattı. Bu sezonda bebeklerini kucaklarına alan Love ve Joe’nun zengin bir muhitte ‘sakin’ bir yaşama uyum sağlama çabalarına tanık olacağız. Sizce başarılı olabilecekler mi?

Hamlet- Gain

Dünyaca ünlü oyun Hamlet’i bir dizi olarak izlemeye ne dersiniz? Üstelik yönetmen Kaan Müjdeci’nin yorumlamasıyla!

MAID – Netflix

Yaşadıklarını geride bırakmaya çalışan genç ve azimli bir annenin temizlikçi olarak çalışmasını izleyeceğimiz bu dizide sanıyoruz ki hiçbir şey kolayca hallolmayacak.

Orta Kafa Aşk- Gain

Listemize aslında eylül ayında yayın hayatına başlamış fakat ekim ayında da hâlâ aktif olan bir dizi ile devam ediyoruz. ‘The Match’ dizisinden uyarlama olan ‘Orta Kafa Aşk’; Semih ve Selin’in ilişkilerini bir futbol yorumcusu edasıyla seyirciye aktarıyor.

The Billion Dollar Code – Netflix

Bir sanatçı ve bir hacker’ı bir araya getiren dizide; modern uydu verileri ve internet aracılığıyla bir programın geliştirilmesini ve Google’a açılması planlanan bir patent ihlali davasını izleyeceğiz.

Filmler

“Bölüm bölüm dizi takip edemem, elimde Tadım Karışık Kuruyemiş Festival paketim ile ancak bir film izleyebileceğim kadar vaktim var!” diyorsanız hiç üzülmeyin. Zira ekim ayında dijital platformlarda filmden bol bir şey yok! Gizemden dramaya, komediden aşk filmlerine kadar uzanan bu derya denizde sizin için seçtiklerimiz:

Kin – Netflix

Komiserlik hayatının en önemli ödülünü kazanan Başkomiser Harun, arkadaşlarıyla yaptığı kutlamalardan dönerken kendini savunmak adına bir cinayet işlemek zorunda kalır. Ancak sorun sadece bu değildir… Cinayet masasında görev yapan Harun kendi işlediği cinayetin suçlusunu bulmakla görevlidir! Yılmaz Erdoğan’ın başrolü üstlendiği bu yapım ekim ayının en merak edilenleri arasında.

Hırsızlar Ordusu – Netflix

Geçtiğimiz aylarda yayınlanan ‘Ölüler Ordusu’ filmini biliyorsunuzdur. Bilmiyorsanız da izlemenizi tavsiye ederiz. Çünkü ‘Hırsızlar Ordusu’, bu filmdeki zombi salgınının öncesinde yaşananları ele alıyor.

Hipnotizma – Netflix

Kendini fazlasıyla bunalmış hisseden Jenn, bir hipnoterapist ile görüşmeye başlar. Ancak ona iyi gelmesini umduğu bu seanslar onu ölümcül bir akıl oyununun içine çekecektir.

The Gentlemen – BluTv

Suç imparatorluğunu Matthew adında bir milyardere bırakan Mickey Pearson’ın tek arzusu ailesiyle birlikte Amerika’ya gitmektir. Ancak ortada bir suç imparatorluğu söz konusu olduğunda sakin bir yaşama geçmeye çalışmak hiç de kolay olmayacaktır.

Transit – BluTv

Paris’e yaklaşan Nazi birliklerinden kaçmak için Marsilya’ya göç eden Georg, beraberinde Weidel adında bir yazara ulaştırması gereken mektupları da taşımaktadır. Ancak Marsilya’ya vardığında Weidel’in hayatını kaybettiğini öğrenir ve onun için tek çıkış yolu Weidel’in kimliğine bürünmektir.

Happy End – BluTv

Oldukça zengin ve rahat bir hayat süren Laurent ailesi, birden yaşamlarına dahil olan Eve‘le birlikte halı altına süpürülen aile sırları ve sürekli açığa çıkan sorunlarla yüzleşmek zorunda kalır.

İnsan Sesi – Mubi

Pedro Almodovar’ın yönetmenlik sırlarını ve Tilda Swinton’ın muhteşem oyunculuğunu izlediğimiz ‘İnsan Sesi’ sadece 30 dakikalık bir kısa film. Bu 30 dakikada sevgilisinden henüz ayrılmış Swinton’ın eşyaları toplamaya başlamasıyla siz de anıdan anıya, duygudan duyguya sürükleneceksiniz.

Belgeseller

Aklımıza gelebilecek her şeyin özüne inmeyi seven belgesel tutkunları, sizi unuttuk sanmayın! İşte elinizde Tadım Karışık Kuruyemiş Kokteyl paketiyle izleyebileceğiniz, ekim ayına damgasını vuracak birbirinden güzel belgeseller:

The Movies That Made Us – Netflix

Hayatımızda iz bırakan, gişede rekorlar kırmış filmleri, yönetmenleri, oyuncuları ve bu filmlerin nasıl ortaya çıktığını anlatan bir belgesel ‘The Movies That Made Us’. Ne dersiniz belki bu belgeseli izlerken “Ne izlemeli?” sorunuza birden fazla yanıt bulursunuz.

Malinche: Bir Müzikalin Perde Arkası – Netflix

Nacho Cano’nun yeni uyarlamasıyla iki farklı dünyayı yeniden bir araya getiren bu aşk dolu müzikalin perde arkasına tanıklık etmek için ekim muhteşem bir ay gibi gözükmüyor mu?

Honeyland – BluTV

Doğayı korumanın önemini, arıcılığı ve insan ilişkilerini daha iyi anlayabilmek için eşsiz bir belgesel ‘Honeyland’. Eski usullerle arıcılık yapan Hatice’nin penceresinden hayata bir daha bakın deriz.

Ekim ayında ‘ne izlemeli’ diye kara kara düşünmeyin. Listemizden dilediğiniz yapımı seçin ve Tadım Karışık Kuruyemiş Klasik ile seyir zekinin tadını çıkarın! 😊