Eğlenirken Forma Girin: En Keyifli Spor Aktiviteleri

Hayatın genel yoğunluğu, iş stresi, sosyal hayat derken hareket etmeye, spor aktiviteleri yapmaya pek fazla vakit bulamıyoruz. Fakat ”nerede hareket orada bereket demiş” eskiler. Biz de bundan yola çıkarak keyif alacağınız, gündelik hayatın yoğunluğunu ve yorgunluğunu üzerinizden atacağınız zumba, boks ve benzeri birkaç eğlenceli spor aktivitesini derledik.

Zumba

Zumba, hem eğlenebileceğiniz hem de forma girebileceğiniz spor aktivitelerinin başında geliyor. Zumba, başta Latin olmak üzere hızlı dans müziklerinin aerobik hareketler ile birleştirilmesi sonucu ortaya çıkmış dünya çapında bir dans fitness programıdır. Zumbada yapılan hareketlerle, vücuttaki hemen hemen bütün kaslar çalıştırılabilir.

Boks

Boks, amatör ya da profesyonel bir şekilde yapılabilen güç, dayanıklılık ve cesaret isteyen bir spordur. Katı kuralları olan boks dünya tarihinin en eski spor dallarındandır. Boks, genellikle dövüşmek ve kaba kuvvet ile ilişkilendirilir fakat bunun ötesinde savunmaya ve tekniğe dayalı bir spor olduğunu söyleyebiliriz. Boks, beden ve ruhu stresten ve özellikle yağlarından arındıran ilaç gibi bir spordur. Bugünlerde neredeyse her spor salonunda rastlayabileceğiniz boks sporu, vücut kondisyonunu inanılmaz bir şekilde iyileştiriyor.

Paten

Paten ile genelde çocukluk yıllarında tanışırız. Bugün hemen her yaştan insanın tercih ettiği spor aktiviteleri arasında yer alan paten, tadına varıldığında vazgeçmesi zor bir aktivitedir. Eğlendirirken beden ve zihin sağlığını geliştirir, vücut dayanıklılığını artırır, kalori yakar ve diğer sporlara göre daha az yorar. Açık havada yapılan bir spor olduğundan dolayı paten kayarak sosyal çevrenizi de geliştirebilirsiniz.

Binicilik

Son yıllarda popülerliği artan spor aktiviteleri arasında yer alan binicilik, her yaştan insanın ilgisini çekiyor. Asil duruşlarıyla ünlü olan atların yürüyüşlerine uyum sağlamak için çalıştırdığımız kaslar düşünebileceğimizden daha fazla. Atın üzerinde oturduğunuz zaman omurga ve eklem hareketliliği gibi pek çok kas grubu harekete geçer. Binicilik, duruşunuzu düzeltir çünkü ata bindiğiniz zaman dengemizi sağlamak için sürekli dik oturmamız gerekir.

Tüm bu aktivitelere eğlence katacak, anlık tatlı ihtiyacınızı giderecek bir şey daha biliyoruz! Tadım Lokmalık Kuru Erik ile hem formda kalıp hem sporunuza lezzet katabilirsiniz.


Spor yaparken yedikleriniz de çok önemli. Spor yaparken protein almanın önemini şu yazımızdan öğrenebilirsiniz:

Spor Yaparken Protein Almak Neden Önemli?