Dizi-Film Setlerinde Başlayan Aşk Hikâyeleri

Aşk hikâyeleri ile ünlü filmler, diziler olduğu kadar, bu yapımların çekimlerinde tanışıp aşık olan çiftlerin hikâyeleri de var! 🙂 Setlerde tanışıp, anlaşıp daha sonra sevgili olan oyuncular, haliyle hem hayranlarının hem de magazin dünyasının zaman zaman odak noktasına hâline geliyor. Hazır 14 Şubat’ta yaklaşmışken, setlerde tanışıp, canlandırdıkları aşık rolleri gerçek hayata da taşıyan oyuncu çiftleri sıralayalım dedik. 🙂

Nicole Kidman ve Tom Cruise

1990 yapımı Days of Thunder filminde birlikte rol alan çift, aynı sene içinde evlendi. Far and Away, The Queen, November gibi başarılı yapımlarda da birlikte oynayan ikili, evli çifti canlandırdıkları 1999 Eyes Wide Shut filmiyle büyük beğeni almıştı. Çift, 2001 yılında boşandı.

Brad Pitt ve Angelina Jolie

Gelelim sinema dünyasının en gözde ikilisine! 2005 yapımı Mr. & Mrs. Smith filminde birbirine yakınlaşan Brad Pitt ve Angelina Jolie, 2014 yılında evlendi. 2019 yılında boşandıklarını duyuran çiftin, üçü evlatlık, üçü de biyolojik olmak üzere toplam altı çocuğu var.

Rose Leslie ve Kit Harington

Game of Thrones dizisindeki Jon Snow ile Ygritte aşkının bir gün gerçek olacağını kim söylese inanmazdık! 🙂 Dizide oldukça duygusal bir aşk hikâyesine sahip olan bu iki karakteri canlandıran oyuncular Kit Harington (Snow) ve Rose Leslie (Ygritte) 2018 yılında evlendi.

Kristen Stewart ve Robert Pattinson

Özellikle gençlerin yakından takip ettiği oyuncular Kristen Stewart ve Robert Pattinson, ünlü gençlik romanı Alacakaranlık’ın film uyarlamasında birbirlerine aşık olan bir vampir ve insanı canlandırmışlardı. 2008 yılında filmin çekimleri sırasında sevgili olduklarını duyuran çift 2013 yılında ayrıldı.

Sinema tarihinin en ünlü aşk hikâyeleri arasında: Johnny Depp ve Winona Ryder

Tim Burton’ın 1990 yılında yayınlanan kült filmi Edward Scissorhands’taki aşk hikâyesi, dönemin seyircilerini çok etkilemişti. Berber Edward (Johnny Depp) ile Kim (Winona Ryder)’in aşk hikâyesi, film setinin dışına çıktı! 🙂 Film sonrasında 2 yıl birlikte kalan Deep ile Ryder çifti, sinema dünyasının birbirine en çok yakışan ikililerinden sayılıyor.

Emma Stone ve Andrew Garfield

Günümüzde de büyük hayran kitlesine sahip olan oyuncular Emma Stone ve Andrew Garfield, The Amazing Spider-Man 2 filminde birlikte rol almışlardı. Peter Parker ile Gwen Stacy’nin aşkını izlediğimiz bu filmde, Stone ve Garfield’ın kimyası birbirlerine o kadar uymuştu ki ikili daha sonra gerçekten de sevgili oldu. 🙂

Onur Saylak ve Tuba Büyüküstün

2010 yapımı Gönülçelen dizisinde tanışan ve yakınlaşan ikili, ilişkilerini dizi setine ve medya dünyasına fazla yansıtmamaya çalıştılar. Levent ve Hasret karakterini canlandıran oyuncular, 2011 yılında evlenmişti.

Burak Özçivit ve Fahriye Evcen

Reşat Nuri Güntekin’in aynı adlı eserinden 2013 yılında televizyona uyarlanan Çalıkuşu (Yeniden Çalıkuşu) dizisinde başrol oynayan Burak Özçivit ve Fahriye Evcen, bu dizinin setinde tanışarak, rollerine benzer bir aşk hikâyesi yaşadılar. Çağan Irmak yönetmenliğindeki dizi sadece bir sezon sürüp ekrandan kalktı. Özçivit ve Evcen daha sonra evlendi.

Yaşanmış aşk hikâyeleri ile ünlü bu film ve dizileri sıraladıktan sonra, Sevgililer Günü’nü Tadım Karışık Kuruyemiş Favori 180 g paketleriyle kutlamaya ne dersiniz? Bu özel günde, ‘’çiftler aynı kâsede buluşsun’’ diyoruz ve sizi romantik film-dizi keyfinizi taçlandırmanız için Tadım ürünlerine davet ediyoruz. 🙂