Crysis Remastered İncelemesi

Bir Türk firması olan Crytek, ilk olarak 2004 yılında piyasaya sürdüğü Far Cry serisiyle gamer’ların karşısına çıkmıştır. 2007 yılında oyun dünyasına giriş yapan Crysis serisinin dördüncü versiyonu olan Crysis Remastered yakın zamanda piyasaya sürüldü. Sizleri daha fazla bekletmeden oyuna daha yakından bakalım…

Bu sürümde neler yeni?

2020 yılında geçen oyun, aksiyon dolu bir sanal dünyayı ayaklarımıza getiriyor. Remastered sürümü önceki oyunlara göre yüksek çözünürlüklü dokular, elden geçirilmiş ışıklandırma-gölgelendirme sistemleri ile karşımıza çıkıyor. Karakterlerin yüzleri ve ifadeleri bir önceki sürüme göre çok daha iyi durumda. Kıyafetler çok ince ayrıntılara kadar düşünülmüş ve gerçeğe yakın bir şekilde tasarlanmış. Üstelik yeni Nanosuit kıyafet özelliği ile maksimum hız ya da maksimum zırh desteği alarak oyunda daha güçlü bir hale gelebiliyorsunuz. Bu kıyafet ile gelen tüm özellikleri oyun esnasında gerekli tuşlara basarak değiştirebiliyorsunuz.

Bu sürümde herhangi bir yenilik getirilmeyen ve bu nedenle olumsuz eleştirilere maruz kalan vuruş hissiyatından da bahsedebiliriz. FPS (First Person Shooter) oyunu olmasına rağmen vuruşların gerçeklik hissinden uzak olması, önceki sürümlerden bu yana oyunda değişmeyen bir şey. 

‘Can it Run Crysis?’ Özelliği

‘Can it run Crysis?’ gamer’ların aşina olduğu bir espri; onlar bir PC’nin gücünü test etmek için genelde ‘’Bu bilgisayar Crysis’i kaldırır mı?’’ sorusunu sorarlar. 😊 Crysis Remastered yapımcıları da bu espriye gönderme yaparak oyuna böyle bir özellik eklemişler. Bu özellik aktif edildiği an oyun PC sistemini tarayıp sistemin özelliklerine göre en yeni, en güçlü grafik özelliklerini yüklüyor ve 8K çözünürlüğe geçiyor.  

Crysis Remastered minimum sistem gereksinimleri

Nintendo Switch, PC, Playstation 4, Xbox One platformlarında oyunu oynayabilirsiniz. Peki bu oyunu kaldırabilecek minimum özellikler neler?

  • GPU hafızası: 1080p için 4 GB
  • İşlemci: İntel Core i5-3450 / AMD Ryzen 3
  • OS: Windows 10 64-bit
  • Disk: 20 GB
  • Hafıza: 8 GB
  • Direct X: DX11
  • GPU: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon 470

Crysis Remastered oynarken heyecanınız, enerjiniz düşmesin. Gamer’ların en sevdiği oyun eşlikçisi Tadım Karışık Kuruyemiş Bar  ile oyuna kaldığınız yerden devam edin!


Oyuna doyamayanlar için başka bir önerimiz daha var! ‘’Ben strateji severim’’ diyenleri şuraya alalım:

Kafa Yormayı Sevenlere: En İyi Strateji Oyunları