Çekirdek ile Stres Yönetimi: Bi’ Çıtlatıp Rahatlayın!

Stres, günlük hayatta hepimize tanıdık gelen bir kelime. Hayat koşuşturmasında sık sık elimizi kolumuzu nereye koyacağımızı bilemediğimiz bazı durumlarla karşılaşırız. İşte bu anlarda sakinleşmemiz ve üzerimizdeki yükü atmamız çok önemli. Kimisi bunun için yüzer, kimisi müzik dinler, kimisi kitap okur… Bizim önerimiz ise çekirdek çıtlatmak! İşte Bi’ çıtlatıp rahatlayabileceğiniz o anlar!

Hoşlandığınız kişiye açılmadan önce

Buna kalp mi dayanır? Belki her gün gördüğünüz belki görmek için plan yaptığınız birine ondan hoşlandığınızı söylemeye karar vermek çok büyük bir adım. Gelin görün ki bunu uygulamaya koymak her zaman cesaret ister. Tavsiyemiz, önce alın Tadım Ay Çekirdeği paketinizi, sakince oturun. Çıtlatırken ona neler söyleyebileceğinizi düşünün ve sonra aşkınızı haykırın!

İşten eve dönerken 

Özellikle büyük bir şehirde yaşıyorsanız iş çıkış saatlerinde trafiğe yakalanmamanız pek mümkün değil. Böyle zamanlarda gerginleşerek kendinizi yormayın. Alın elinize Tadım Kavrulmuş Bol Tuzlu Ay Çekirdeği’ni Bi’çıtlatın, rahatlayın. Bırakın diğerleri düşünsün trafiği! 😊

İş görüşmesinden bir gün önce

İş görüşmeleri, mülakatlar her zaman heyecanlı, belirsiz ve stresli olur. Kendinizi, yeteneklerinizi anlatmanız beklenir. İşinizde iyi olduğunuzu veya olabileceğinizi kanıtlamanız gerekir. Görüşme saati yaklaştıkça heyecanınız artar, eliniz ayağınız birbirine dolaşır. Giyim, saç, makyaj derken gerginliğiniz iyice artar. Bir gün öncesinden hazırlıkları yaparsınız; mülakat esnasında sorulabilecek soruları ve onlara vereceğiniz yanıtları kafanızda kurarsınız, iş görüşmesine özel kombininizi hazırlarsınız, yapmanız gereken her şey tamamdır ama hâlâ stresiniz geçmez, iyi biliriz! Tam burada durun ve çıtlatarak tüm endişenizi silin! Ondan sonra görüşmeniz gayet iyi geçecek! 😊

Vize/final dönemleri

Öğrenci olmak kolay derler. Durum çok da öyle değil. Çalışması da geçmesi de bitmek bilmeyen vize ve final sınavları vardır. Hele bazıları öyle kritiktir ki heyecandan bildiklerinizi bile unutturur. Bizim önerimiz ise sınavdan önce arkadaşlarla toplaşın, Bi’çıtlayıp rahatlayın.

Önemli bir sunum yapacağınız zaman

İster okul hayatında ister iş hayatında olsun, sunum yapmak gergin ve stresli bir iştir. Sunumu hazırlamak, birilerinin karşısında konuşmak, soruları yanıtlamak derken kendinize aşırı stres yükleyebilirsiniz. Böyle bir durum yaşıyorsanız, alın bir paket ay çekirdeği, geçin aynanın karşısına, hem çıtlatın hem sunumu prova edin!

Evde gerilimin arttığı zaman

Evde olmak keyifli olduğu kadar bazen stresli de olabilir. Anne babamızla, kardeşimizle, çocuklarımızla ya da eşimizle anlaşamadığımız durumlarda stresli olabiliriz . Böyle zamanlarda yapmanız gerekeni söylüyoruz: Alın bir paket çekirdek, Bi’çıtlatıp rahatlayın!


”Ben film izlerken de geriliyorum, ne yapabilirim?” diyenler için:

Çekirdek Çıtlatırken Seyir Zevkini Artırabileceğiniz Film Önerileri