Can Sıkıntısı İçin 9 Hızlı Çözüm

Evde epey vakit geçirdiğimiz bu dönemlerde bedenimizi bol bol dinlendirme imkânı yakalıyoruz. Ruhumuzu dinlendirmenin en güzel yolu ise onu eğlendirmekten geçiyor. Fakat bazen eğlenmek için yapacak bir şey bulamıyoruz ve can sıkıntısı kapımızı tıklatıyor.

“Bedenim dinlenirken ruhum eğlesin” diyorsanız can sıkıntısı için önerdiğimiz bu çözümlere mutlaka göz atmalısınız!

Instagram’ı çok yönlü kullanın

Günümüzün önemli bir kısmını sosyal medya uygulamalarında özellikle de Instagram’da geçiriyoruz. Sizin de bildiğiniz üzere Instagram bir anlamda yeni nesil bir fotoğraf albümü. Yani farklı hesaplar açarak farklı albümler oluşturabilirsiniz.

Mesela evcil hayvanınız için bir hesap açıp onunla olan anılarınızı burada paylaşabilirsiniz. Fotoğraf çekmek hobiniz ise ikinci bir hesap, mizah yapmaktan keyif duyuyorsanız kişisel hesabınızdan farklı bir hesap açabilirsiniz. Böylelikle kendinizi ve çevrenizdekileri eğlendirirken sosyal medyayı da daha etkin kullanma şansı yakalayabilirsiniz. Bir de bakmışsınız profesyonel bir hesap yürütmeye başlamışsınız!

Photoshop öğrenin

İlk önerimizde bahsettiğimiz Instagram hesabınızı daha özgün kılmak için photoshop programlarını öğrenebilirsiniz. Zor gibi gözükse de oldukça keyifli olan bu programlar can sıkıntınızı gidermede birebir etkili olacaktır. Bilgisayarınıza indirmekten çekindiğiniz programlar yerine online programlara yönelmek sizin için akıllıca bir seçim olabilir. Pixlr, önerebileceğimiz online görsel edit programlarının başında geliyor.

Sosyal medyanın standart algısına uymaya çalışmaktan ziyade kendinizi ve çevrenizi güldürmek için kullandığınızda photoshop uygulamasının mucizevi olduğunu unutmayın! 🙂

Bilgisayar oyunlarına şans verin

Bir diğer zaman ayırdığımız alan ise bilgisayar oyunları. Daha önce hiç deneyimlemediyseniz hikâyesi kuvvetli ve ücretsiz olan oyunlarla bu dünyaya giriş yapabilirsiniz.

Elbette herkesin keyif aldığı farklı alanlar vardır. Oyun evreninde de otomobil yarışlarından ev tasarlamaya, ütopik dünyalardan gerçek dünyaya kadar uzanan koca bir derya mevcut. Üstelik oyunları bireysel oynayabileceğiniz gibi arkadaşlarınızla da oynayarak keyifli bir aktivite organize edebilirsiniz. Rakiplerinizi yenmenin hazzını ise Tadım Ranch Sos Aromalı Fıstıxx ile sürmenizi öneririz.

Eğlenceli siteleri keşfe çıkın

Eskiden internette uzun saatler sörf yapar ve farklı siteleri keşfe çıkardık. Şimdilerdeyse sörf yapmaya pek vakit ayırmıyor veya ilgi çekici bulmuyoruz. Bu durumu değiştirecek ve can sıkıntınıza ilaç gibi gelecek eğlenceli siteleri sizin için araştırdık. İşte eğlenirken zamanın su gibi akıp gideceği o sitelerden bazıları:

Timber Festival

Dünyadaki eşsiz ormanları evinize kadar getiren bir site Timber Festival. Tek yapmanız gereken siteye girip haritadan istediğiniz ormanı seçmek ve gözlerinizi kapatıp ormanın renkli seslerini dinlemek.

FutureMe

Bugünden geleceğe mesaj göndermek FutureMe sayesinde mümkün! Belki sadece halinizi hatırınızı sormak için belki de koca bir yılda neler yaşadığınızı hatırlatmak için gelecekteki size bir mektup yazmak isteyebilirsiniz. Hatta mektubun elinize ne zaman ulaşacağını seçme imkânınız da var.

Silk

Gezmek veya yazmak ilginizi çekmiyorsa yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir site önerimiz var. Silk sadece farenizi oynatarak olağanüstü şekiller yaratmanıza olanak sağlıyor.

Ocearch

Hayvanlar alemini seviyorsanız Ocearch ilginizi çekebilir. Özellikle hayvanlara takip cihazı takılması ve korunması hakkında bilginiz varsa veya bu konudaki belgeselleri izlediyseniz bu sitede gezinmek sizin için ayrıca keyifli olacaktır.

GeaCron

Sıradaki önerimiz ise tarih meraklıları için geliyor. Geacron, tarih öncesinden bugüne kadar uzanan ülke sınırlarını gösteriyor. Böylelikle araştırmalarınızı yaparken size kolaylık sağlıyor.

Flickseeker

Film izlemeyi çok seviyor ancak film aramaktan bir o kadar nefret ediyorsanız Flicseeker sizin için çözüm olabilir. Flickseeker sayesinde duygularınıza ve modunuza uyan yeni filmleri kısa sürede keşfetmeniz mümkün. Unutmayın, film izlerken seyir zevkinizi ikiye katlamak için  Tadım Ekşi Kremalı ve Soğan Çeşnili Çıtır Kaplamalı Fıstıxx  güzel bir seçenek olacaktır.

Karaoke geceleri düzenleyin

Biliyoruz, karaoke yapmak bilinenler arasında yer alıyor ve bir önceki maddede çoktan müzikten bahsettik. Fakat evde vakit geçirdiğimiz dönemlerde karaoke uygulamaları evrim geçirdi ve sıradan bir öneri olmaktan çok daha fazlası haline geldi. Mesela Houseparty uygulaması sayesinde online olarak sevdiklerinizle karaoke geceleri düzenleyebilir, Smule sayesinde farklı insanlarla sosyalleşme imkânı yakalayabilirsiniz.

Şarkıların ve sohbetin en güzel eşlikçisi ise Tadım Barbekü Soslu Fıstıxx olacaktır.

Evinizle ve toprakla ilgilenin

Ruhumuzu doyurmaktan bahsediyorsak temizlik ve toprak bu denklemin mutlaka bir yerine dâhil olmak zorunda. Toprak ile ilgilendiğinizde vücudunuzdaki negatif enerji sizden toprağa akarken milyonların stres atma yöntemi temizlik bu akışı destekler. Böylece üzerinizdeki can sıkıntısının kötü enerjisinden kurtulmuş ve tazelenmiş olursunuz.

Yazın gelişiyle ruhunuzda açacak güzel çiçeklerle balkonunuzu, odanızı, kısacası evinizin her köşesini süsleyebilirsiniz. Bu mevsimin gözdesi olan begonyaları, Gaura çalısını ve yıldız çiçeğini tercih edebilirsiniz. Klasiklerden yanaysanız kaktüs, nane ve reyhanı da deneyebilirsiniz. Çiçeklerinizi koymak için DIY (Kendin yap) videolarını izleyerek saksı da yapabilirsiniz.

Kendi mutfağınızın şefi olun

Hem can sıkıntısı hem de sağlığınız için çok güzel bir öneridir mutfağa girmek. Dengeli beslenmenin önemini kavradığımız zamanlarda yaşıyoruz. Besinlerimizin her daim taze olduğundan ve ek katkı maddesi barındırmadığından emin olmaya çalışıyoruz. Kriterleri sağlamanın en emin ve eğlenceli yolu ise kendi mutfağımızın şefi olmaktan geçiyor.

Usta ellerin yemek videolarından, bloglardan ve uygulamalardan yemek yapmayı öğrenebilirsiniz. Unutmayın size kapalı paketlerde tazeliği sunan Tadım ailesi, kuruyemişleri, kuru meyveleri ve barları ile her zaman yanınızda.

Sporunuzu Eğlenceli Hale Getirin

Hepimizin bildiği gibi yeni bir güne, yeni bir aya veya yeni bir mevsime giriş yapmanın en güzel yolu vücudunuza yatırım yapmaktır. Sağlıklı beslendiğinizde ve düzenli olarak spor yaptığınızda kendinizi daha enerjik hissedersiniz. Gününüz verimli geçtiği için can sıkıntısı da çekmezsiniz. Ancak bazen tek başına spor yapmak motivasyon kaybı yaratabilir. O yüzden sporunuza partnerinizi, çocuklarınızı ve arkadaşlarınızı dahil edebilirsiniz. Örneğin partnerinizle çift yogasını, arkadaşlarınızla Zumba yapmayı deneyebilirsiniz.

Bu yazıyı okuduğunuz gibi internetten sizin için en uygun spor programını araştırıp online üyelik alabilirsiniz. Bunun yanı sıra YouTube, Instagram ve daha birçok platformda spor ile ilgili programlar mevcut. Dilerseniz bir takip uygulaması indirerek günden güne gelişiminizi de takip edebilirsiniz.

Can sıkıntısı için kesin çözüm: Fıstıxx

Önerilerimizden hangisini uygulamayı tercih ederseniz edin Tadım Fıstıxx çeşitleri tek başına bile can sıkıntısı ile baş etmenize yardımcı olacaktır.

Ara öğünlerinizde, molalarınızda, üzgün veya mutlu olduğunuz zamanlarda her anınıza uyum sağlayacak çeşitleriyle Tadım Fıstıxx gününüzü güzelleştirmeyi bekliyor.