Çalışırken Tüketebileceğiniz Kuruyemiş Çeşitleri

Yaz mevsiminin ve tatillerin bitmesiyle iş hayatında hızlı bir tempoya geçiş yaptık. Birden hızlanan bu tempoya hem zihnimiz hem de bedenimiz ayak uydurmaya çalışıyor. Teraziyi dengeye getirmek ise her zaman kolay olmayabiliyor. Biz de her anın olduğu gibi çalışma zamanının da kurtarıcısı olan kuruyemiş çeşitleri ile omzunuzdaki yükü hafifletmeye geldik! Haydi gelin çalışırken kuru meyve ve kuruyemiş çeşitleri tüketmenin nasıl faydaları olabileceğine bakalım.

Masanızdan kuruyemişleri eksik etmemek için sebep çok

Söz konusu iş hayatı olunca kişisel çabamızın yanı sıra stres, yorgunluk ve benzeri birçok etken de denkleme dahil oluyor. Çalışırken harcadığımız zamanı saymıyoruz bile… Ancak hem günlük hayatımızı hem de iş hayatımızı dengede ve keyifli kılmak bizim elimizde. Püf noktamız; kuru meyve ve kuruyemiş çeşitleri!

Enerji ihtiyacınızı karşılar

İşiniz ekran başında da olsa fiziksel performans da istese enerji en çok ihtiyacınız olan şey. Çalışırken hızlıca akıp giden zaman yüzünden düzgün beslenmeyi unutuyor, bunun sonucunda da enerji ve ek takviye ihtiyaçlarımızı karşılayamıyoruz. İşte kuru meyve ve kuruyemiş çeşitleri tam bu noktada kurtarıcımız oluyor. Yapılarında bulunan lifler sayesinde kuruyemişler uzunca bir süre tok kalmamıza olanak sağlıyor. Bununla birlikte zengin vitamin ve mineral içeriğiyle de vücudumuzun ihtiyacı olan takviyeleri almasına yardımcı oluyor. İddia ediyoruz beslenme düzeninize kolayca ekleyebileceğiniz kuruyemişler sayesinde kendinizi çalışırken daha zinde hissedeceksiniz. Üstelik günde sadece bir porsiyon tüketmeniz bile yeterli!

Ara öğünlerinizin kurtarıcısı olur

Çalışırken hepimizin beslenme düzenlerinin alt üst olduğu bir gerçek. Aslında en çok zaman yaratmamız gereken şey kıymetli molalarımızken, buradan kısıp işimize daha çok vakit ayırıyoruz. Ana öğünlerimizi geçiştiriyor, ara öğünleri ise direkt atlıyoruz. Fakat bir önceki maddede de bahsetmiş olduğumuz gibi enerji en çok ihtiyacımız olan şey. Ara öğünler ise bize bu enerjiyi sağlayacak yegâne unsur. Şöyle düşünelim; arabanızda yakıt uyarısı alınca hemen en yakın benzin istasyonuna gidip yakıt ihtiyacınızı karşılamıyor musunuz? Yoksa arabanız yolda kalana kadar var olan yakıtla ilerlemekte inat mı ediyorsunuz? Vücudumuzu bir araba, yakıtımızı da enerji olarak düşünürsek; ara öğünler kişisel yakıt istasyonlarımızdır. Bu istasyonda cevizden kajuya, kuru kayısıdan lokmalık kuru eriğe kadar birbirinden faydalı besinler mevcut. Yani evet, yine kuru meyve ve kuruyemiş çeşitleri burada hayatımızı kurtarıyorlar. Zengin içerikleriyle bize enerji verirken bir yandan da hafif oluşlarıyla midemizi yormaz ve bir sonraki öğüne kadar full depo ilerlememize yardımcı olurlar. Bizim tavsiyemiz, Tadım Çiğ Karışık Kuruyemiş Naturel ile kuru meyve ve kuruyemişlerin faydalarından birlikte yararlanmanız!

Tatlı krizlerinizi en sağlıklı şekilde savurur

Vücudumuz yeteri kadar karbonhidrat tüketemediğinde glikoz ihtiyacı açığa çıkar. Bunun sebebi glikozu hızlıca tüketip karbonhidratın vücuda sağlayamadığı enerji açığını kapatmaktır. Sizin anlayacağınız kapımız, yine çalışırken dengeli beslenmeye ve enerji ihtiyacına çıkıyor. Tabii bunların yanı sıra normalden daha farklı bir rutine geçtiğimizde de bedenimiz aniden daha farklı bir boyutta enerji tüketiyor. Sonucunda da yine ani tatlı krizleri kendini gösteriyor. “Peki ne yapmalıyız?” diye soruyor olabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz bu krizleri en faydalı şekilde yönetmeniz yönünde olacaktır. Bunu sağlamak için de dengeli beslenmenin yanı sıra tatlı krizleri baş gösterdiğinde Kuru Kayısı, Lokmalık Kuru Erik, Sultaniye Kuru Üzüm, Güneşte Kurutulmuş Kuru Kayısı gibi içerisinde ‘sağlıklı şeker’ bulunduran kuru meyveler ile ihtiyaçlarınızı karşılamanız. Tadım ailesinin kuru meyveleri birbirinden lezzetli seçenekleriyle tatlı krizlerinizin kurtarıcısı olmaya en büyük aday.

Stresi azaltmada yardımcı olur

Ne kadar kulağa tuhaf gelse de kuru meyve ve kuruyemiş çeşitleri stres yönetimine yardımcı olur. Badem, fındık, ay çekirdeği gibi kabuklu kuruyemişler yapısında bulunan B ve E vitaminleri sayesinde stresle baş ederler. Kan basıncının dengelenmesine ve oksidanın azaltılmasına yardımcı olan kuruyemiş çeşitleri, gün boyu ruh halinizi dengeler. Gerek dışlarının gevrek oluşu gerekse ay çekirdeklerinden çıkan ‘çıt’ sesi de bu etkilerin pekişmesini sağlar. O halde çalışırken stres yaşamaya bir porsiyon Tadım Kavrulmuş Kuruyemişler ile ‘dur’ diyelim mi? 😊

Çalışırken ruh ve bedenimiz arasındaki dengeyi yakalamak bizim elimizde. Sağlıklı bir beslenme düzeninin olmazsa olmazları kuru meyve ve kuruyemiş çeşitleri ile bunu sağlamak sandığınızdan da kolay olacak! 😊