Bu Yaz Deniz Kenarında Okumalık Yeni Çıkan Kitaplar

Deniz kenarında kitap okumayı denediniz mi? Dalgalar, rüzgâr eşliğinde kendinize gölge bir alan yarattıktan sonra, sahilde uzanarak kitap okumak gibisi yoktur. Bu keyfi doya doya yaşamanız için yeni çıkan kitaplar arasından seçme yaptık. Kitaplar bizden, sahil bulmak sizden! 🙂

Oh Ne Âlâ Memleket – Şermin Yaşar

Çocuk edebiyatının usta kalemlerinden Şermin Yaşar’ın bu yıl çıkan yeni kitabı Oh Ne Âlâ Memleket, Küçük Prens’e benzeyen bir bakış açısıyla yetişkinlerin gündelik yaşamını sorguluyor. Son olarak küçük bir tohumun hikâyesini anlattığı Bizimki adlı kitabıyla okuyucularına seslenen Şermin Yaşar, Oh Ne Âlâ Memleket’te yetişkinlerin “aşırı sıkıcı” ve “katı” kurallarına karşı gelip, düşlerindeki okulu hayata geçirmeye çalışan EKER’in eğlenceli öyküsü anlatıyor.

Bir Nefes Gibi- Ferzan Özpetek

Başarılı yönetmen ve yazar Ferzan Özpetek, yeni kitabı Bir Nefes Gibi’de okuyucularını İstanbul ile Roma arasında bir gezintiye çıkarıyor. Gelecekle geçmişin, birbiriyle bağlantılı hayatların ve kaderin işlendiği bu romanda iki kız kardeşin öyküsü anlatılıyor. Meydan okuma, sevgi, nefret, tutku ve umut gibi pek çok duygu Özpetek’in son kitabında derinlemesine işleniyor.  

Cehennem Evi – Richard Matheson

Stephen King, Neil Gaiman ve Anne Rice gibi fantastik/korku edebiyatının başarılı kalemlerini etkileyen yazar Richard Matheson’ın kitabı Cehennem Evi, yaz sıcağında ürpertici bir hikâye okumak isteyenlere gelsin. Sinemaya da uyarlanan Ben Efsaneyim, Aşkın Gücü gibi romanlarıyla dünya çapında tanınan Richard Matheson’ınbu kitabında, cehennem evi olarak bilinen bir evi ziyaret eden iki medyumun korku dolu hikâyesi anlatılıyor. 2020 yeni çıkan kitaplar arasında oldukça merak edilen bu eseri, serin yaz akşamlarına saklayabilirsiniz.

Watchmen Başlangıç: Gece Kuşu – Dr. Manhattan

Tüm zamanların en çok satan çizgi roman serisi Watchmen, başlangıç hikâyeleri ile okuyucunun karşısına çıkıyor. Bu çizgi roman serisinin kült karakterlerinin geçmişi, okuyucular tarafından her daim merak ediliyordu, Watchmen Başlangıç ile bu merak son buluyor! Bu ciltte Gece Kuşu, DR. Manhattan ve Moloch hikâyelerinin gizemi aralanıyor.

Bizi Sürükleyen Nehir – Hayat Üstüne Düşünceler –  Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli’nin deneme türündeki yeni kitabı Bizi Sürükleyen Nehir, yazarın bugüne kadar yazdıklarının ve düşüncelerinin bir yansımasını sunuyor. Livaneli’nin evrene, insana, insan ruhuna, Türkiye’ye, düne, bugüne ve geleceğe dair görüşlerinin izini sürebileceğiniz Bizi Sürükleyen Nehir, içsel bir yolculuğa çıkmak için oldukça uygun bir eser.

Benden tavsiye isteyenler oluyor. Söyleyeceğim tek şey şu: Bir an dur, geri çekil, yaptığın işi ve hayatını gözden geçir ve ‘Değiyor mu?’ diye sor. Cevap olumluysa devam et.

Bu beş kitabı şimdiden satın alın, yanınızda hazır bulunsun! 🙂 Deniz kenarına gitmeden önce Tadım karışık kuruyemiş paketlerinden birini de çantanıza atmayı unutmayın ki kitaba ara verdiğinizde, karnınız guruldamasın. “Keyifli yaz akşamları için film önerileri de fena olmaz” diyenleri buraya alalım.