Antidepresan Etkili Komedi Filmleri

Komedi filmleri hayatı kısa süreliğine de olsa daha eğlenceli bir hale getiriyor. Bu yüzden bu tür filmleri pek çok insan severek izler. ‘’Gülmeye ihtiyacım var, şöyle bol kahkahalı samimi ve içten bir film izlemek istiyorum’’ diyorsanız işte sizin için mükemmel komedi filmi önerileri!

Kadın Gibi Geçti – Tatt Av Kvinnen (2007)

Film, günlük hayatını atıl bir şekilde geçen isimsiz bir adamın oldukça komik hikâyesini anlatıyor. Hayatında hiç heyecan olmayan bu adamın karşısına günün birinde bir kadın çıkar. Bu kadının hayatına girmesiyle bütün hayatı alt üst olan baş karakterimizin önünde artık iki seçenek vardır: Onu hayatından çıkarmak ya da her şeyi akışına bırakarak âşık olmak… Oldukça eğlenceli bir romantik komedi seyri sunan yapım, türünün en başarılı örneklerinden.

Zaman Yolcuları -Safety Not Guaranteed (2012)

Aylık bir dergide çalışan 3 kişi, gazetede sıra dışı küçük bir ilan görür. “Zaman yolculuğu yapacak eş aranıyor” başlıklı bu ilana şüphe ile yaklaşan gençler, ilandan iyi bir haber çıkacağına inanarak ilan sahibi Kenneth’in peşine düşerler. Gizemli bir adam olan Kenneth, sıradan bir süpermarket çalışanı gibi görünmekle birlikte aşırı paranoyaktır ve zaman yolculuğunun sırrını çözdüğünü iddia eder. Yakın zamanda yeni bir yolculuğa çıkmak için de hazırlıklarını tam gaz sürdürmektedir. Ama yanında yolculuğa katılacak kişiye de “güvenlik garantisi” vermez. Başarılı komedi filmleri içinde yer alan bu eğlenceli yapıma, Tadım Kavrulmuş Ay Çekirdeği ile birlikte daha fazla eğlence katabilirsiniz.

Yazın Kralları – The Kings of Summer (2013)

İlginç ve sevimli bir gençlik filmi olan Kings of Summer, ergenliğin güzelliğini, çılgınlığını ve uzun yaz günlerinin katıksız neşesini eğlenceli bir dille anlatıyor. Film, bağımsızlıklarını ilan etmek için yazlarını ormanda bir ev inşa ederek ve arazide yaşayarak geçirmeye karar veren üç genç arkadaşı anlatıyor. Bu ev kısa sürede, arkadaşların birbirleriyle ve genel olarak dünya ile olan ilişkilerinin bir mikro kozmosu haline gelir. Basit ama güçlü mesajlar veren bu komedi filmini mutlaka izlemelisiniz.

Stajyer – The Intern (2015)

Başarılı Startup firmasına deneyimli stajyer alınacaktır. Biraz yaşını almış insanlara yönelik olan bu deneysel programa ilk başlayan kişi ise 70 yaşındaki Ben Whittaker olur. Şirketin genç kadrosunun yaş ortalamasını yükselten Ben, şirket sahibinin (Jules) stajyeri olarak çalışamaya başlar. Her gün giydiği takım elbisesi ve klasik model ofis çantası ile tüm iş yerinin dikkatini çeken Ben, Jules karakterinin de bir süre sonunda hayatının içine dâhil olur. Robert De Niro ve Anne Hathaway’in başrolleri paylaştığı bu yapım son yılların beğenilen komedi filmleri arasında.


‘’Yetti bana komedi!’’ diyorsanız, uyku kaçıran korku filmi önerilerimize göz atabilirsiniz:

Göze Uyku Girmez: En İyi Netflix Korku Filmleri