Anime Önerileri Arayanlar Buraya: En Heyecanlı 5 Anime Dizisi

Keskin çizimler, dramatik sahneler, hem güçlü hem zayıf karakterler… Anime dediğimize belki de aklımıza ilk bunlar geliyor fakat bu eserler bu kadar yüzeysel değiller. 🙂 Zengin olay örgüleriyle, etkileyici karakter tasarımlarıyla ve akıllardan çıkmayan sahneleriyle anime dizileri, zaman ayırmayı hak eden yapımlardan. Bu dünyaya hızla giriş yapmak isteyenler için pratik bir anime önerileri listesi hazırladık.

One Piece (1999)

IMDb: 8,9

Oldukça popüler olan bir yapımla başlayalım: One Piece. 1999 yılında yayın hayatına başlayan dizi, korsan olmak isteyen Luffy’nin One Piece adı verilen bir hazinenin yer aldığı uzun bir yolculuğa çıkmasını konu alıyor. Luffy bu yolculukta pek çok eğlenceli macera yaşıyor. 90’ların kült animesi olan bu diziyi, mutlaka izleme listenize almalısınız.

Death Note (2006-2007)

IMDb: 9

Anime önerileri denildiğinde akla gelen ilk yapımdır kendisi. Çalışkan ve başarılı bir lise öğrencisi olan Yagami Light, günlerden bir gün Ölüm Defteri’ni bulur ve ilk sayfalarında yer alan yazıları okur. Defterin ilk sayfalarında ise ‘’bu defterde adı geçen kişi ölür’’ yazmaktadır. Adalete oldukça önem veren biri olan Light, bu defteri kullanarak dünyayı zalimliklerden kurtarmaya çalışır.

Sailor Moon (1992-1997)

IMDb: 7,7

90’lardan bir yapımla listemize devam edelim. Sailor Moon, Ay Savaşçısı’na dönüşen Usagi Tsukino’nun Gümüş Kristal’i arama macerasını anlatıyor. Dizi boyunca, Usagi ve ekibinin güneş sistemine karşı gerçekleşen saldırıları engellemeye çalışmalarını izliyoruz. Aksiyonu bol, diyalogları etkileyici anime arayanlar not alsın.

Hellsing Ultimate (2006-2012)

IMDb: 8,3

Dünyadaki kötü güçlerlerle savaşan gizli bir topluluk olan Hellsing, Van Helsing’in soyundan İntegra Helsing liderliğinde eylemlerine devam etmektedir. Onun emriyle hareket eden bir vampir olan Alucard, kasabanın birinde halka saldıran ve öldüren bir vampiri yakalamak üzere harekete geçer. Aynı kasabaya bir süre önce gönderilen polis güçlerinden sadece bir insan yaralı kalmıştır: Seras Victoria. Alucard, Seras’ın imdadına yetişir ancak süre azdır,  ona iki seçenek verir; ya ölecektir ya da Alucard’ın kanını içerek vampir olup yeniden doğacaktır. Yayınlandığı dönemde geniş bir hayran kitlesi edinen dizi etkileyici sahneleriyle ekrana kilitleyen yapımlardan.

Mob Psycho 100 (2016)

IMDb: 8,5

Mob lakaplı bir ortaokul öğrencisi olan Shigeo Kageyama, psişik güçlere sahiptir. Bu güçlerinin kontrolünü nasıl sağlayacağını bilemeyen Mob, medyum Arataka’nın yanında çalışır. Her ne kadar sıradan biri olduğunu savunsa da Mob’un yetenekleri ve başına gelen olaylar, onun huzurlu, basit bir yaşam sürmesine izin vermeyecektir. 

Anime önerileri böyle saymakla bitmez, biliyoruz. Ancak bu beşliyi bitirdikten sonra, hangisini daha çok sevdiğinizi belirleyin ve o türe benzer diğer anime dizilerini izleyin. Çünkü anime dünyası başı sonu olmayan bir derya; çok çeşit var! 🙂  İzlerken keyfinize keyif katacak Tadım Bar çeşitlerini de yanınıza almayı unutmayın! 🙂