2020’de Yeni Sezonu Yayınlanacak Netflix Dizileri!

Kıpır kıpır hissettiğimiz yaz aylarına yeni giriş yapmışken, dizi dünyasından havadislerle de içimizi kıpır kıpır yapmanın hiç sakıncası yok değil mi? Gerilimden maceraya, komediden aksiyona kadar birçok türde binlerce insan tarafından beğenilmiş orijinal Netflix dizilerinin yeni sezon haberlerini vermeye geldik! Haydi şimdi alın Tadım yer fıstığınızı ve kuruyemişinizi ya da içeceğinizi, başlayın okumaya! Bakalım 2020’de yeni sezonu yayınlanacak Netflix dizileri hangileriymiş?

The Umbrella Academy 

Gerard Way ve Gabriel Bá ikilisinin çizgi roman eserinden Netflix dizisine uyarlanan The Umbrella Academy 1. sezonu ile büyük beğeni toplamıştı. Bilenler bilir, bir bölümünde çalan Istanbul (Not Constantinople) şarkısıyla sosyal medyada oldukça dikkat çekmişti. Kısa sürede Netflix dizileri arasında en çok izlenenlerden biri olan The Umbrella Academy’nin 2. sezon haberi ise hepimizin gönlünü şaha kaldırmıştı. 

Dizi, 1989 yılının aynı gününde doğan 7 kardeş süper kahramanın Dünya’yı kurtarmak için yeniden bir araya gelmesini anlatıyor. Dizinin ilk sezonunun hikâyesi, yeni bölümlerde kaldığı yerden devam edecek. ‘’Peki ama The Umbrella Academy 2. sezonu ne zaman yayınlanacak?’’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Dizi, 31 Temmuz’da Netflix’te yayınlanacak.

Lucifer 

Neil Gaiman (Fantazyanın rockstar’ı), Sam Kieth ve Mike Dringenberg tarafından yaratılan Lucifer, önce The Sandman çizgi roman serisinin karakteri olarak tanındı. İlerleyen yıllarda ise ayrı bir çizgi roman eserine çevrildi. 2016 yılında ise dizi uyarlamasıyla karşımıza çıktı. İlk olarak Fox ekranlarında, 4. sezon itibarıyla Netflix’de yayınlanmaya başladı.

Dizi, cehennemden kaçarak Los Angeles’ta bir gece kulübü açan Lucifer’ın LAPD ile ortak çalışarak suçluların peşine düşmesini anlatıyor. Dizinin yeni sezonunun bu yıl içinde yayınlanacağı kulağımıza geldi, ‘’Hadi gözümüz aydın!’’ diyoruz. ?

Yeni sezonun alev alan bölümlerinin keyfini Tadım Barbekü Soslu Yer Fıstığı ile çıkarabilirsiniz!

Not: Dizinin ayrıca 6. sezon için de onay aldığını belirtelim.

Love, Death & Robots 

Yetişkinlere yönelik animasyon Netflix dizileri arasında yer alan Love, Death and Robots birinci sezonuyla büyük beğeni toplamıştı. Korku, komedi ve bilimkurgu türünün bir kombinasyonu olan yapım, maksimum 15 dakikadan oluşan bölümleri, özgün konsept tasarımlarıyla bizi kalbimizden vurmuştu. 

Bilimkurgu, fantezi, korku ve komedi türlerinin kodlarını içeren 18 anime hikâyesinden oluşan dizi, Netflix kullanıcıları tarafından ilgiyle karşılandı ve kısa sürede Netflix’in en popüler içerikleri arasına girmeyi başardı. Süreleri 5 ile 15 dakika arasında değişen 18 bölümden oluşan dizi, farklı animasyon stilleri ile son dönemin en özgün işlerinden biri. 2. sezonun süpervizör yönetmeni olacak olan isim ise Kung Fu Panda 2 ve The Darkest Minds gibi filmlerle tanınan Jennifer Yuh Nelson. Ancak yeni sezonun nasıl bir hikâye örgüsüne sahip olacağı hâlâ belirsizliğini koruyor. Bölümlerinde farklı türleri harmanlayan bu diziye iyi gidecek farklı bir tat öneriyoruz: Tadım Ranch Soslu Yer Fıstığı!

The Crown 

Altın Küre ve Emmy ödüllü Netflix orijinal dizisi The Crown’ın ilk iki sezonunda II. Elizabeth’in taht dönemini ve Britanya’nın entrikalı monarşi sürecini izlemiştik. Önceki sezonlarda Claire Foy’un performansının öne çıktığı The Crown, 3. sezonuyla da büyük beğeniyle karşılanmış, Olivia Colman, Helena Bonham Carter gibi usta oyuncuları kadrosunda yer vermişti. Bu yılın başında set fotoğrafları paylaşılan dizinin 4. sezonu, Leydi Diana ve Prens Charles evliliğini (Tüm dünyada 650 milyon kişinin canlı olarak izlediği düğünü içeren bir evlilik) merkeze alacak. The Crown 4. sezonunun bizi çok bekletmeyeceğini, yıl sonuna kadar karşımıza çıkacağının sinyallerini aldık, hasret yakında sona erecek. ?

Bu dizilerin yeni sezonları gelene kadar eski bölümlerle hafızanızı tazelemenizi öneriyoruz, yeni bölümlerde kafa karışıklığı yaşamayın! Dizi keyfinizde her daim size eşlik eden Tadım İşlenmiş Yer Fıstığını yanınıza almayın unutmayın. ?

Bu arada festival filmleri ilginizi çekiyorsa, Festival Filmi Keyfini Evde Yaşamak için 5 Seçenek! yazımıza da mutlaka bir göz atın deriz!