2020’de Spotify’da En Çok Dinlenen Şarkılar

Dijital müzik platformlarının en popülerlerinden olan Spotify, artık hayatımızın bir parçası oldu diyebiliriz. En çok dinlenen şarkılar oradan ulaşıyor kulaklarımıza. İşe giderken, eve dönerken, spor yaparken hatta temizlik yaparken canımız müzik dinlemek istediğinde açıyoruz favori müzik klasörümüzü, başlıyoruz dinlemeye…

En çok dinlediğimiz şarkıları, sanatçıları ve müzik çeşitlerini kaydederek bize her yılın sonunda rapor hazırlayan Spotify, dünya genelinde de en çok dinlenenleri sunuyor. Bakalım 2020 yılının enleri nelermiş!😊 Ama müzikten bahsetmeden önce atıştırmalığınızı hazırlayın, bir paket Tadım Kavrulmuş Fındık İçi’niz yanınızdayken kendinizi ritme bırakın!

En çok dinlenen sanatçılar

Dünya genelinde bu yılın en fazla dinlenen ismi ünlü rapçi Bad Bunny oldu. 8,3 milyar kez tıklanarak bu yılın rekorunu kırdı kendisi. İkinci sırada Drake geldi, üçüncü en çok dinlenen ise J. Balvin oldu. Bu sanatçıları dördüncü ve beşinci olarak takip edenler ise Juice World ve The Weekend oldu.

Türkiye’nin en fazla dinlenen sanatçıları

Biz kulaklıklarımızdan ayrılmazken Spotify bizi hiç es geçer mi! Türkiye’nin istatistiklerini de veren platforma göre bu yılın en fazla dinlenen sanatçıları şöyle sıralandı: Ezhel, Sezen Aksu, Murda, Sagopa Kajmer ve Patron.

Görünüşe göre klasiğimiz olan Minik Serçe’den vazgeçememişiz ama ülkemizde bu yıl rap müziğin rüzgârları esiyor 😊

En çok dinlenen şarkılar neler oldu?

İsimler tamam peki şarkılar? Hangileri dilimizden düşmedi bakalım… Dünya çapında en çok dinlenen şarkılar ise şöyle sıralandı:

The Weeknd – Blinding Lights

Tones And I Dance Monkey

Roddy Ricch – The Box

SAINt JHN – Roses

Dua Lipa –  Don’t Start Now

Türkiye’de durum ne?

Rap müzik damga vurdu dedik ama bakalım Türkiye’de bu yıl en çok dinlenen şarkılar denince ilk sırada neler gelmiş:

Bir Sonraki Hayatımda Gel – Ezhel, Murda

Unutulacak Dünler – Gazapizm

Uslanmıyor Bu – Zeynep Bastık

Leila – Reynmen

Aya – Murda, Ezhel

Spotify ülkemizde en çok dinlenen ilk 10 şarkıyı da listeledi. Bu listenin dokuz tanesi Türkçe müzik sadece bir tanesi yabancı müzik oldu. Dolayısıyla Türkiye’de en fazla dinlenen yabancı şarkı da Tones And I’dan ‘Dance Monkey’ oldu.

Ritme kendinizi bırakın diye linki de buraya atıyoruz:

En fazla dinlenen albümler

Gelin bir de albümlere bakalım. 2020’de dünyada en çok dinlenen albüm Bad Bunny’nin YHLQMDLG albümü oldu. Sıralamadaki ikinci albüm The Weekend’in After Hours’u, üçüncü ise Post Malone’ın Hollywood’s Bleeding albümü oldu.

Türkiye’de en fazla dinlenen albümler ise şöyle sıralandı:

Made In Turkey – Murda, Ezhel

Hiza – Gazapizm

Lights Out – Ufo361

Doğa – Murda

Akustik Travma – Yüzyüzeyken Konuşuruz

Müziğin yanında en iyi ne gider?

En çok dinlenen şarkılar, en güzel atıştırmalıkları hak etmez mi? Kesinlikle evet. Dünyanın ve ülkemizin enlerini dinlerken en iyi atıştırmalıklardan olan Tadım Kavrulmuş Kuruyemişleri yanımıza alalım ve müziğin iyileştirici dünyasına dalalım…

Getir
İste Gelsin
Sanal Market
Banabi